FinCEN norobežojas no FKTK paustā par saskaņoto “ABLV Bank” likvidācijas modeli

ABLV

ASV Valsts kases departamenta Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija (FinCEN) norobežojas no Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) paustā par saskaņoto “ABLV Bank” likvidācijas modeli, norāda ASV vēstniecībā Latvijā.

Iepriekš FKTK stāstīja, ka pēc tikšanās ar FinCEN komisija neredz šķēršļus FKTK apstiprinātā “ABLV Bank” likvidācijas modeļa īstenošanā.

FKTK priekšsēdētājs Pēters Putniņš stāstīja, ka tikšanās laikā ar FinCEN tika detalizēti pārrunāts jau nākamais posms – kā tieši metodoloģija tiks piemērota kreditoru pārbaudes procesā. “Esam guvuši pārliecību, ka nav būtisku šķēršļu un tagad varam virzīties tālāk “ABLV Bank” pašlikvidācijas procesā atbilstoši FKTK padomes saskaņotajam modelim. No kolēģiem iebildes nav saņemtas, un mūsu sarunas bija ļoti konstruktīvas. Šāds pārrunu process bija nepieciešams, lai visām iesaistītajām institūcijām radītu pārliecību, ka Latvijas puse ir kvalitatīvi sagatavojusies “ABLV Bank” kreditoru līdzekļu pārbaudei un izmaksu fāzes sākšanai,” sacīja Putniņš.

Tomēr ASV vēstniecība Latvijā precizēja FKTK paziņojumu presei. “Publikācijas presē un regulatora paziņojumi, kas vedina domāt, ka FinCen “atbalstīja” metodoloģiju, ir neprecīzi. FinCen nenotika pārrunas par metodoloģiju ar FKTK, un FinCen neatbalstīja metodoloģiju,” norādīja ASV vēstniecībā.

“FinCen paziņojums par šo jautājumu aprobežojas ar FKTK saskaņoto paziņojumu, ka 7.maijā FKTK un FinCen bija produktīva tikšanās, lai apspriestu “ABLV Bank” pašlikvidācijas procesa statusu. FinCen konstatēja Latvijas “ABLV Bank” kā primāro naudas atmazgāšanas problēmu saskaņā ar ASV Patriotu akta 311.pantu 2018.gada 13.februārī,” uzsvēra vēstniecībā., ka Eiropas Centrālā banka no 2018.gada 12.jūlija ir anulējusi “ABLV Bank” izsniegto licenci.

Kā zināms, Eiropas Centrālā banka no 2018.gada 12.jūlija ir anulējusi “ABLV Bank” izsniegto licenci.

Maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, “ABLV Bank” akcionāri ārkārtas sapulcē 2018.gada 26.februārī nolēma pašlikvidēties, savukārt FKTK padome 2018.gada 12.jūnijā atļāva “ABLV Bank” sākt pieteikto pašlikvidācijas procesu. “ABLV Bank” kreditoru izvērtēšanas metodoloģiju FKTK apstiprināja šogad 6.martā.

“ABLV Bank” problēmas radās pēc FinCEN paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas “ABLV Bank” par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. FinCEN publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka “ABLV Bank” vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām. “ABLV Bank” apsūdzības ir noraidījusi un tās advokāti ASV aicināja FinCEN publicēto paziņojumu atsaukt.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar