Eiropas Savienības tiesa noraida ABLV Bankas akcionāru prasību

Pirms dažiem mēnešiem plaši izskanēja ziņa, ka ABLV Bankas akcionāri vērsīsies Eiropas Savienības Tiesā pret Eiropas Centrālo banku. Nav gan nekur izskanējis tas, ka Eiropas Savienības tiesa ir noraidījusi ABLV Bankas akcionāru prasību kā nepieņemu.

Š.g. 3.maijā ABLV Banka un tās lielākie akcionāri Eiropas Savienības (ES) Tiesā iesniedza pieteikumu, lūdzot izvērtēt Eiropas Centrālās bankas (ECB) un Vienotā noregulējuma valdes (VNV) 23. februārī pieņemtos lēmumus, pēc kuriem bankas akcionāri pieņēma lēmumu par bankas likvidāciju.

“Pirmkārt mēs gribam noskaidrot, vai pilnvērtīgi un pamatoto tika novērtēta mūs likviditāte, ko neviens nekad līdz šim neviens nebija apšaubījis – tas ir viens punkts. Otrs punkts ir par tiesisko regulējumu, jo ir izskanējuši dažādi viedokļi, vai šīs institūcijas vispār varēja pieņemt lēmumu par likvidāciju, kas būtu jāveic atbilstoši vietējai likumdošanai,” toreiz skaidroja “ABLV Bank” pārstāvis.

Prasība noraidīta

ES Tiesas 2019. gada 6. maija rīkojums liecina, ka prasība ir noraidīta kā nepieņemama. Tāpat arī rīkojumā teikts, ka Ernests Bernis, Oļegs Fiļs, OF Holding SIA un Cassandra Holding Company SIA sedz savus, kā arī atlīdzina Eiropas Centrālās bankas (ECB) tiesāšanās izdevumus.

Pilnu ES Tiesas rīkojumu var izlasīt ŠEIT.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar