Eiropas prokuratūras veiktā kratīšana Līvānos: bijušais domes izpilddirektors skaidro iemeslu

Līvānu dome

Eiropas Savienības (ES) prokuratūra nav vērsusi izmeklēšanas darbības pret bijušo Līvānu novada domes izpilddirektoru Uldi Skreiveru, kurš pieļauj, ka tā saistīta ar industriālās zonas attīstības projektiem.

Eiropas prokuratūra (EPPO) šonedēļ veica izmeklēšanas darbības Līvānu novada domē, izmeklējot kriminālprocesu par liela mēroga ES finanšu līdzekļu – 1,8 miljoni eiro – iespējamu izkrāpšanu pašvaldībā. Izmeklēšanas darbības veiktas arī mājā pie Līvānu domes vadītāja Andra Vaivoda (LA), kurš pauda viedokli, ka izmeklēšana varētu būt saistīta ar “kādām iepriekšējā domes izpilddirektora darbībām”.

Bijušais Līvānu novada domes izpilddirektors Uldis Skreivers

Savukārt Skreivers saka, ka kriminālprocess nekādā veidā nav saistīts ar viņu vai viņa profesionālo darbību un pret viņu arī nav vērstas izmeklēšanas iestāžu veiktās procesuālās darbības Līvānu novada domes priekšsēdētāja mājās. Nekādas procesuālās darbības pret Skreiveru vai viņa īpašumā neesot veiktas.

Skreivers pieļāva, ka izmeklēšana varētu būt ierosināta saistībā ar objektu Līvānos, Celtniecības ielā – angāru, kas būvēts Eiropas Savienības (ES) atbalsta programmā maziem un vidējiem uzņēmumiem.

Pašlaik tiekot būvēts otrs angārs, par kuru sociālajos tīklos Līvānu iedzīvotāji esot sacēluši traci, ka pašvaldība to sākusi būvēt, nesaņemot būvatļauju, sacīja Skreivers. Otrs angārs arī tiekot finansēts šajā pašā atbalsta programmā.

Te gan jāatceras Sreivera savulaik teiktais, ka iemesls aiziešanai no darba Līvānu novada domē bija arī attiecības ar priekšsēdētāju Andri Vaivodu (LA). “Priekšsēdētāja komanda var darbus realizēt tā, kā viņi to uzskata par pareizu, bet man tas bija nepieņemami,” toreiz apgalvoja izpilddirektors.

Kā liecina publikācija Līvānu pašvaldības portālā, 2020.gada 15.janvārī starp Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) un Līvānu novada domi tika parakstīta vienošanās par Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļu piesaisti Līvānu industriālās zonas Celtniecības ielā attīstības projekta otrajai kārtai.

Būvdarbi būvlaukumā tika uzsākti 2021.gada 19.janvārī, un 2021.gada 9.novembrī būvdarbu process noslēdzās, nodot objektu ekspluatācijā. Projekta ietvaros uzbūvēts noliktavas angārs, labiekārtota teritorija un salaboti piebraucamie ceļi. Objektam izveidots gāzes apgādes pieslēgums.

Projekts izmaksājis 1,46 miljoni eiro. Saskaņā ar CFLA un Līvānu novada domi noslēgto vienošanos projektā iekļaujamās sākotnējās kopējās izmaksas varēja būt 1,85 miljoni eiro, tajā skaitā attiecināmās izmaksas 1,83 miljoni eiro, no kurām ERAF līdzfinansējums bija plānots 1,40 miljoni eiro, valsts budžeta dotācija – 72 923 eiro, Līvānu novada pašvaldības līdzfinansējums – 167 661 eiro, bet privātās attiecināmās izmaksas – 192 395 eiro.

“Sakārtota publiskā infrastruktūra un pieejamie pakalpojumi ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem ekonomiskās aktivitātes un daudzveidīgu pakalpojumu pieejamības un darba vietu izveidošanas nodrošināšanai, kā arī iedzīvotāju dzīves kvalitātes paaugstināšanai,” par projektu vēstīja pašvaldība.

Līvānu novada pašvaldība ziņo, ka oficiālas pretenzijas par šī projekta īstenošanu pašvaldība nav saņēmusi.

“Līvānu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vaivods 19.oktobrī ir sniedzis informāciju tiesībsargājošajām institūcijām, sadarbojas ar tām saistībā ar Eiropas prokuratūras veikto izmeklēšanu un turpina darbu pašvaldībā. Līvānu novada pašvaldība plašāku informāciju nav tiesīga sniegt,” paziņoja pašvaldībā.

Kā ziņots, EPPO izmeklē iespējamo ES fondu izkrāpšanu 1,8 miljonu eiro apmērā, kas ir saistīta ar projektiem par ražošanas infrastruktūras izbūvi Līvānu pilsētā, un sadarbībā ar KNAB veiktas procesuālās darbības, tostarp kratīšanas gan Līvānu novada domē, gan domes priekšsēdētāja privātīpašumā, apstiprina Latvijas pārstāvis EPPO, prokurors Gatis Doniks.

Izmeklēšana norit jau ilgāku laiku, bet tagad tajā iestājusies fāze, kas kļuvusi publiska.

Pērn 1.jūnijā savu praktisko darbību sāka EPPO, kuras mērķis ir aizsargāt ES finanšu intereses. Prokuratūra ir atbildīga par izmeklēšanu, kriminālvajāšanu un apsūdzības uzturēšanu tiesā par tādiem noziedzīgajiem nodarījumiem, kas skar ES finanšu intereses. Kolēģija sastāv no Eiropas galvenā prokurora un visu dalībvalstu Eiropas prokuroriem.

Saistīti:

Izmeklējot iespējamo 1,8 miljonu izkrāpšanu, Eiropas prokuratūra veic kratīšanu Līvānu mēra Vaivoda privātīpašumā – Puaro.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
homo latvija
homo latvija

Latvijas parastajiem iedzīvotājam ir vienalga, ko tā nespējnieku Jevropas Prokuratūra dara. Latvijas iedzīvotāji to nejūt, bet šie tik stumda mākoņus. Būtu ņēmuši augstāk, bet augstumiem čura par īsu

Velcomists
Velcomists

Par bijušo izpilddirektoru arī neko glaimojošu internetā neraksta. Pašam kriminālprocess, tikai nav zināms kādā stadijā un kur. Arī stučīt bijis KNAB, kas ar to danosu notika, arī īsti neatradu. Tā kā āzis par dārznieku uzaicināts.

Knābis
Knābis

Tajā kratīšanā kaut 1 eiropas prokurors bija? Nebija. Ko tad te melš, ka eiropas prokuratūra kaut ko veica?