Izmeklējot iespējamo 1,8 miljonu izkrāpšanu, Eiropas prokuratūra veic kratīšanu Līvānu mēra Vaivoda privātīpašumā

Līvānu mērs Andris Vaivods ("Latvijas attīstībai")

Izmeklējot iespējamo Eiropas Savienības fondu izkrāpšanu 1,8 miljonu eiro apmērā, trešdien veikta kratīšana Līvānu novada domes priekšsēdētāja Andra Vaivoda (LA) privātīpašumā.

Eiropas prokuratūra (EPPO) izmeklē iespējamo ES fondu izkrāpšanu 1,8 miljonu eiro apmērā, kas ir saistīta ar projektiem par ražošanas infrastruktūras izbūvi Līvānu pilsētā, un šodien sadarbībā ar KNAB veiktas procesuālās darbības, tostarp kratīšanas gan Līvānu novada domē, gan domes priekšsēdētāja privātīpašumā, apstiprināja Latvijas pārstāvis Eiropas Prokuratūrā, prokurors Gatis Doniks.

Izmeklēšana norit jau ilgāku laiku, bet tagad tajā iestājusies fāze, kas kļuvusi publiska.

Patlaban neviena amatpersona nav aizturēta un nevienai amatpersonai nav piemērots procesuālais statuss.

Prokurors apliecināja, ka “laiks rādīs” vai lietā būs aizdomās turētie. “Iegūtajiem pierādījumiem būs analīze, un tiks izdarīti secinājumi, un domāju, ka bez aizdomās turētajiem nepaliksim,” sacīja Doniks.

Kratīšanu domē apstiprināja arī Līvānu novada domes priekšsēdētājs Vaivods. Taujāts par kratīšanu dzīvesvietā, Vaivods sacīja, ka par to neko nezinot, jo mājās šodien neesot bijis, jo strādājot.

Pēc Vaivoda vārdiem, izmeklēšana varētu būt saistīta ar kādām iepriekšējā domes izpilddirektora darbībām, bet neko plašāk nekomentēja.

KNAB apstiprināja, ka šodien sniedzis atbalstu EPPO, bet, ņemot vērā, ka procesa virzītājs ir EPPO, KNAB nav tiesīgs izpaust plašāku informāciju.

Doniks informēja, ka EPPO sāktas vairāk nekā 20 lietas, kas saistītas ar Latviju. Vēl divās lietās jau ir pieņemti tiesas spriedumi un vairākās lietās ir atgūti zaudējumi.

Savukārt Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA) aģentūrai, ka CFLA ir informēta par izmeklēšanu un sniedz visu nepieciešamo atbalstu tiesībsargājošajām institūcijām. Šajā izmeklēšanas posmā CFLA precīzāku informāciju par projektu nevar sniegt, jo tā ir EPPO kompetence.

Kā zināms, pērn 1.jūnijā, savu praktisko darbību sāka EPPO, kuras mērķis ir aizsargāt Eiropas Savienības finanšu intereses. Prokuratūra ir atbildīga par izmeklēšanu, kriminālvajāšanu un apsūdzības uzturēšanu tiesā par tādiem noziedzīgajiem nodarījumiem, kas skar ES finanšu intereses.

Kolēģija sastāv no Eiropas galvenā prokurora un visu dalībvalstu Eiropas prokuroriem.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Stienis
Stienis

Es ceru, ka visi zina arī, ka šī pati Eiropas prokuratūra (EPPO) šobrīd izmeklē milzīgās aizdomas par korupciju Eiropas Komisijas kovīdvakcīnu iepirkumā. Tur runa ir par demitiem miljardu eiro, par Komisijas priekšsēdētājas neadekvātu privātu saziņu ar vakcīnu ražotāju, par nesamērīgiem iepirkto vakcīnu daudzumiem, proti, katram eiropietiem, ieskaitot bērnus, 10 devas, kā arī par klaji neizdevīgajiem un noslepenotiem līguma noteikumiem.
Neaizmirstam arī, ka Eiropas Parlamentā un arī Eiropas Zāļu aģentūrā, kā arī Eiropas Statistikas birojā ir sākta izmeklēšana par negaidīto nāves gadījumu skaita pieaugumu pēc vakcinēšanās.
Lēnām, bet taisnība nāks gaismā, lai kā Krišjānis un Panorāma necenstos.

Felikss
Felikss

Trauksmes zvaniņš mūsu KNAB un Prokuratūrai.
Kā tad tā biedri, jums te Latvijā notiek tādas lietas, ka mēs no Briseles redzam, bet jūs ne?
Ar ko jūs te nodarbojaties?

ierēcu
ierēcu

Ko tur tāda Eiropas kaut kāda prokuratūra te varēs izdarīt. Stos kabinetos sēžot neko nepierādīs

Ansis
Ansis

Labi attīstījies miesās, šis rukšelis.

Darvina sile
Darvina sile

Viņi visi tur tādi! Un kā noņem no siles, tā lemti bojāejai, jo strādāt neprot.

stulbais bondars
stulbais bondars

Līvānu māju sev uzbūvēja? Hā ble. Rēcīgi

Hesums
Hesums

Kādu daļu no ļamiem vismaz atrada? Citādi ir tā, ka sākumā trokšņo, bet vēlāk galā čiks.
Lai atceramies, ka Ogres domē kratīja kabinetus un meklēja …….. Helmaņa slimības!!!! lapu. Lai gan gudrāk noteikti bija pajautāt grāmatvedībā.