Eiropas Centrālā banka lūdz ES Tiesu atjaunot Rimšēviča pilnvaras

Rimšēvičs

Eiropas Savienības (ES) Tiesas sēdē trešdien Luksemburgā Eiropas Centrālā banka (ECB) lūdza atjaunot tās Ilmāra Rimšēviča pilnvaras Latvijas Bankas prezidenta amatā, kuras ir saistītas ar viņa pienākumiem ECB padomē.

ECB vēlas, lai tiktu atjaunotas Rimšēviča pilnvaras pieņemt lēmumus par eirozonas monetārās politikas jautājumiem un banku uzraudzību, iespējamais izņēmums varētu būt banku uzraudzības jautājumi, kas saistīti ar Latviju, raksta aģentūra “Reuters”. Tomēr ECB pārstāvji šos argumentus noraidījuši, sakot, ka nacionālā likumdošana nevar būt augstāka par ES tiesību normām attiecībā uz dalību ECB padomē.Šī bija pirmā ES Tiesas sēde, kurā tika izskatīta lieta par Rimšēvičam noteikto aizliegumu pildīt Latvijas Bankas prezidenta pienākumus. Pagaidām nav zināms, kad tiks paziņots tiesas spriedums.

Jau ziņots, ka Rimšēvičs februārī tika atzīts par aizdomās turēto Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320. panta 4. daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots uzņēmējs Māris Martinsons. Uzņēmējam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Rimšēvičam, kurš uz neilgu laiku tika aizturēts, ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – drošības nauda, aizliegums ieņemt bankas prezidenta amatu, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts. Maija beigās viņam tika atņemta pielaide valsts noslēpumam.

KNAB paziņojis, ka šī krimināllieta nav saistīta ar kredītiestādēm, kas patlaban darbojas Latvijā, nedz ar ASV Finanšu ministrijas paziņojumiem par “ABLV Bank” darbību, nedz arī ar potenciālo tiesvedību starp Latvijas valsti un “Norvik” banku. Netieši noprotams, ka lieta varētu būt saistīta ar “Trasta komercbanku”, ko gan KNAB, gan Rimšēviča puse nedz noliedz, nedz apstiprina.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar