Drošības policija pirms protestiem pēkšņi grib parunāt ar mediķu arodbiedrības vadītāju

drošības policija
Drošības policija otrdienas pēcpusdienā aicinājusi pie sevis Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) līderi Valdi Keri (attēlā).

“Pēc pusstundas man jābūt Drošības policijā. Esmu nepatīkami pārsteigts, jo neko antikonstitucionālu arodbiedrības nedara, bet, kad jāiet, jāiet,” viņš sacīja.

Iemesls esot svētdien paredzētā protesta akcija, “bet teiktu, ka tiesības uz to ir Satversmē garantētas”. “Laikam virzāmies uz totalitāru valsti,” viņš piebilda.

Arodbiedrības vadītājs pēc sarunas Drošības policijā pastāstīja, ka iztaujāts par gaidāmo pasākumu, iespējamām provokācijām. “Tā drusku spiediena sajūta ir, jo vienmēr pirms pasākumiem tie tiek saskaņoti Rīgas domē, kur piedalās arī visi ieinteresētie dienesti. Tas, ka tas jādara individuālā kārtā, ko lai saka… tas bija nepatīkams pārsteigums, tā tomēr nav ikdienišķā procedūra,” viņš sacīja.

Keris norādīja, ka saruna ar Drošības policiju notikusi arī pirms akcijas pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas pērn, ko viņš saistījis ar drošības apsvērumiem Latvijas prezidentūras ES Padomē dēļ. “Ja tas notiek atkārtoti, tad rodas jautājums, vai mūsu rīcība, kas atbilst sapulču un izteikšanās brīvībai, vai tas ir kaut kas tāds, par ko būtu īpaši jāizsauc,” viņš sprieda.

Kā zināms, ņemot vērā to, ka otrdien apstiprinātajā valdības rīcības plānā nav paredzēts konkrēts finansējuma pieaugums no iekšzemes kopprodukta (IKP) veselības aprūpes budžetam, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) sasauks ārkārtas padomes sēdi, kurā lems par neuzticības izteikšanu premjerministram Mārim Kučinskim (ZZS). Arodbiedrība pēc padomes sēdes aicināšot Saeimu izlabot pieļauto kļūdu,  “un tad paskatīsimies, ko Saeima atbildēs”, sacīja Keris.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: BNS

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Hariss
Hariss

Šis tips keris izmantojot mediķu aizstāvību destabilizē kārtību Valstī jau daudzus gadus un ja neapturēs, tad no viņa darbībām var rasties neparedzamas sekas. Vispirms uz protestiem mediķus, bet pēc tam arī pārējo tautu. Drošības policija pareizi rīkojas, bet novēloti. Kāds pants viņa sakarsušajai un blēdīgajai galvai nāktu tikai par labu. Mediķi nebūt nav neaizsargātākā sabiedrības daļa!

guniņa.
guniņa.

Kreris gan ir labi iekārtojies-dzied divbalsīgi,pēc vajadzības,kā kurā brīdi vajag-Latvijas lakstīgala.