Cietumā miris ar Jurašu saistītais Igors Bobirs

Igors Bobirs

Liepājas cietumā trešdien, 15. novembrī, miris Igors Bobirs, kuru Valsts drošības dienests (VDD) turēja aizdomās par vēršanos pret Latvijas Valsti un tās pilsoņiem Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) uzdevumā, informē portāls Kompromat.lv.

Uzņēmējam Igoram Bobiram novembrī būtu apritējuši 53 gadi. Notiek izmeklēšana, lai noskaidrotu nāves cēloni. Viņa sieva Olga uz mirušā vīra ķermeņa nekādas vardarbības pēdas nav saskatījusi, norāda ziņas avots.

Igors Bobirs savulaik bija apdrošināšanas kompānijas BTA drošības dienesta vadītājs. Aizturēšanas brīdī, pēc Сrediweb.lv  datiem, viņam piederēja uzņēmums “Litada”, kā arī akcijas uzņēmumos: “XO-art” (82%) un “RC7 Group” (75%). Tāpat Bobirs bija amatpersona uzņēmumā “LAKE PROPERTY” un organizācijā “Sertifikācijas Akadēmija”.

LTV raidījums “de Facto” ziņoja, ka kādu laiku viņa vietnieks bija Jānis Dambītis, vairāku finanšu ministru padomnieks.

2015. gadā Bobirs kopā ar Dambīti restorānā tikās ar toreizējo KNAB darbinieku Juri Jurašu, kurā informēja viņu par it kā piedāvāto kukuli viena miljona eiro apmērā.

Igora Bobira “pēdas” izpaužas arī dažādos nekustamā īpašuma darījumos – gan caur uzņēmumiem, gan privāti. Bobirs savulaik no Jurašu ģimenes nopirka zemi Burtnieku pagastā.

Savukārt raidījums “Nekā personīga” ziņoja, ka 2005. gadā Bobirs naturalizācijas kārtībā ieguvis Latvijas pilsonību.

Igora Bobira intereses pārstāvēja advokāte Alla Barbaša (nesenā pagātnē Juraša). Viņa apgalvoja, ka aresta laikā viņas klients ticis piekauts un pret viņu pielietots elektrošoks, kaut gan Bobirs likumsargiem nepretojās.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Korrado
Korrado

La Piovra Latvijas variantā.

VILNIS JEKABSONS
VILNIS JEKABSONS

Kurš daudz zina ilgi nedzīvo……
(mafijas paruna…)

jānis d.
jānis d.

Kad tur Jurim jāiet cietumā par to, ka muti netur?