Bunkus pieminekļa lietā vainīgo nav? Tieslietu ministrs Bordāns: ar nelaiķiem nenodarbošos!

Mārtiņa Bunkus kaps

«Manā ministrēšanas laikā nekas tāds nebūtu varējis notikt,» paziņo tieslietu ministrs Jānis Bordāns, kuram pēc Privātās Dzīves publikācijas par Bunkus kapavietu Rīgas 1. Meža kapos bijusi nopietna saruna ar ministrijas valsts sekretāru Raivi Kronbergu

Vai tikai valsts un pašvaldību institūciju pārpratums?

Plašu rezonansi pagājušajā nedēļā raisīja PDz publikācija par advokāta un maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus kapavietu. PDz vēstīja, ka noslepkavotais advokāts apbedīts ekskluzīvā vietā Rīgas 1. Meža kapos, netālu no pieminekļa Latvijas pirmajam prezidentam Jānim Čakstem.

Četrvietīgu kapavietu Bunkus ģimenei daļēji slēgtajā kapsētā piešķīrusi Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Kapsētu pārvalde. Un tas noticis, pamatojoties uz Tieslietu ministrijas, kuru tolaik vadīja Nacionālās apvienības pārstāvis Dzintars Rasnačs, valsts sekretāra Raivja Kronberga parakstītu vēstuli. Tajā tiek lūgts izskatīt iespēju piešķirt kapavietu Rīgas 1. Meža kapsētā Mārtiņa Bunkus mirstīgo atlieku apbedīšanai.

Kapsētu pārvaldes priekšnieks Gints Zēla pirms nedēļas skaidroja: «No Tieslietu ministrijas saņēmām iesniegumu ar lūgumu piešķirt Bunkum kapavietu 1. Meža kapos, ņemot vērā viņa nopelnus valsts labā. Uz šī iesnieguma pamata kapavietu arī piešķīrām.» Savukārt Kronbergs taisnojās, ka ministrija Kapsētu pārvaldei nav uzstājusi, ka jāpiešķir kapavieta Rīgas 1. Meža kapos un netālu no Čakstes pieminekļa. «Viņi varēja arī nepiešķirt vietu šajā kapsētā, ja uzskatītu, ka institūcijas izvērtējums nav pārliecinošs. Tā nebija pavēle no ministrijas.»

Publikācijas iznākšanas dienā bijušais tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, kurš par ministrēšanas laikā notikušo iepriekš no komentāriem atteicās, bija pamatīgi satraucies un tviterī pauda: «Ministriju valsts sekretāri kā konkrēto resoru augstākās administratīvās amatpersonas absolūto vairākumu savu lēmumu pieņem patstāvīgi. Arī šajā gadījumā. Tādējādi tam nav nekāda tieša vai netieša sakara ar mani.»

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Santa.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar