Berņa saistītās kompānijas turpina pirkt ASV lobija pakalpojumus likvidējamās ABLV Bank interešu pārstāvniecībai ASV Valsts kasē

Ernests Bernis

Šogad ABLV pirkusi lobiju pakalpojumus ap 250 000 USD vērtībā interešu pārstāvniecībai ASV Valsts kasē, liecina publiski pieejamais ASV lobiju pakalpojumu reģistrs.  

Apkopojot ASV lobija pakalpojumu reģistra informāciju, kopš 2019.gada jūnija līdz šim  brīdim E. Berņa saistītā kompānija – ASG Resolution Capital, ir samaksājusi vienam no  ietekmīgākajiem ASV lobija pakalpojumu sniedzējiem Mercury Public Affairs, LLC ap 1,9 milj. ASV  dolāru.

Paralēli no šī gada februāra lobija pakalpojumus ir sākusi pirkt arī likvidējamā ABLV Bank,  tam tērējot ap 250 000 ASV dolāru.

Kopumā ar E. Berni saistītie uzņēmumi nedaudz vairāk kā gada laikā ASV lobiju pakalpojumiem tērējuši vairāk nekā 2,1 miljonus ASV dolāru.  

Atbilstoši ASV lobija pakalpojumu reģistru informācijai lobija pakalpojumi tiek sniegti saistībā ar ABLV Bank likvidāciju. Kā lobija mērķis ir norādīts – interešu pārstāvība ASV Valsts kasē.  

“ABLV bankas veikto ASV dolāru transakciju apjoms un raksturs savulaik radīja aizdomas ASV Valsts  kasei1. Uzskatāms, ka tieši tas bija par iemeslu FinCEN pastiprinātajai interesei un radikālajam lēmumam aizsargāt ASV finanšu sistēmu no nelikumīgu darījumu finanšu riskiem, turpmāk aizliedzot ABLV Bank dolāru transakcijas. Šobrīd, izmantojot ASV lobija pakalpojumus, iespējams, ABLV Bank  īpašnieki cenšas apiet kreditoru prasījumu segšanas metodoloģijas prasības. Tas ļautu bankai samazināt par, iespējams, noziedzīgiem līdzekļiem atzīstamo naudas daļu, kas pēc likuma būtu iemaksājama valsts kasē,” uz bankas darbībām vērš uzmanību nodibinājuma Justice of Mārtiņš Bunkus  vadītājs Kristaps Bunkus.  

Uzskatāms, ka ABLV Bank gatavojas jau drīzumā veikt noslēdzošās (un pieņemams, ka arī augstākā riska) kreditoru prasījumu segšanas izmaksas, kas ABLV Bank pietuvinātu likvidācijas noslēgumam. 

Šis ir izšķirošs brīdis, vai par “netīru” uzskatāmā nauda nonāks Valsts kasē vai notiks, iespējams,  noziedzīgi iegūtu naudas līdzekļu nopludināšana citās, potenciāli ar bankas īpašniekiem saistītās finanšu darījumu shēmās.

Kamēr netiks atklāta zvērināta advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavība, nodibinājums Justice for Mārtiņš Bunkus turpinās sekot ABLV Bank likvidācijas procesa gaitai. Nodibinājuma pārstāvji nemainīgi uzskata, ka ABLV Bank ir viens no Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanas virzieniem.  

Kristaps Bunkus uzsver: “Nav šaubu, ka slepkavības pasūtītāji Mārtiņā varēja redzēt šķērsli savu interešu īstenošanā. Iespējams, izrēķinoties ar Mārtiņu, pasūtītāji cerēja viegli tikt vaļā no problēmas, novēršot informācijas publiskošanu par to darījumiem ar, iespējams, noziedzīgi iegūtiem naudas  līdzekļiem.”  

Lai nepieļautu netaisnības uzvaru, nodibinājums turpinās sekot līdzi visiem procesiem, kas skar iespējamos Mārtiņa Bunkus slepkavības virzienus tik ilgi, līdz policija atradīs vainīgos un nosēdinās tos uz tiesas sola. 

________________________

1 Proposal of Special Measure Against ABLV Bank, AS as a Financial Institution of Primary Money Laundering  Concern: https://www.fincen.gov/sites/default/files/federal_register_notices/2018-02-16/2018-03214.pdf 


Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
lotiere
lotiere

Ļoti pareizi dara, jo bankas mērķis noteiti nav iztapt daudzajiem dāmišu jkuv biņiem un to kaprīzēm finanšu uzraudzībā