Bada nāve pansionātā: ministrija pieprasa Talsu pašvaldībai skaidrojumu

slimnīca

Reaģējot uz divu pansionātā “Lauciene” iemītnieču nāvi, Labklājības ministrija (LM) pieprasījusi Talsu novada pašvaldībai informāciju par sniegto pakalpojumu kvalitāti, bet šodien tiksies ar paša pansionāta darbiniekiem, vēsta skaties.lv.

Jau vēstījām, ka 21. jūnijā mirušai pansionāta iemītniecei kā nāves cēlonis noteikta neprecizēta smaga olbaltumu un enerģētiskā malnutrīcija, kas, kā secinājis laikraksts, “faktiski nozīmē nomiršanu badā”.

Savukārt vēl pirms tam 21. aprīlī kāda pansionāta iemītniece devusies ikdienas pastaigā, bet vēlāk atrasta mirusi.

Trešdien, 11.decembrī, ministrijas speciālisti un pansionāta “Lauciene” atbildīgie darbinieki klātienē pārrunās jautājumus par sociālā pakalpojuma kvalitātes uzlabošanu. Savukārt pēc informācijas saņemšanas no Talsu novada Sociālā dienesta, kas tam jāsniedz līdz 16.decembrim, ministrija vērtēs nepieciešamību veikt atkārtotu pārbaudi pansionātā.

Atkarībā no pārbaužu rezultātiem tiks vērtēts, vai pansionātam “Lauciene” atkārtoti sniegt ieteikumus sociālo pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai, vai arī tas ir sodāms vai pat izslēdzams no Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistra.

Veselības aprūpes darbinieku rīcību nepieciešamības gadījumā LM lūgs vērtēt Veselības inspekcijai.

4. novembrī Labklājības ministrijā saņemta Talsu novada domes deputātes Sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētājas Ingas Gluzdas  informācija par diviem klientu nāves gadījumiem pansionātā “Lauciene”, kuri esot notikuši darbinieku nolaidības dēļ.

Šī nav pirmā reize, kad pansionātā konstatēti pārkāpumi. Pirmā pārbaude tika veikta 2012.gadā, izskatot sūdzību par nepietiekamu klienta aprūpi. Pārbaudes ieteikumus direktors ieviesa ļoti nelabprāt, norāda LM pārstāve.

Viņa informēja, ka pēc direktora nomaiņas 2018.gada jūnijā ministrija tika veikta atkārtota pārbaude, jo bija saņemtas kārtējās sūdzības. Pārbaudes rezultātā tika sniegti 20 ieteikumi pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai. Savukārt ministrija līdz šī gada 4.decembrim ir saņēmusi informāciju, ka no visiem ieteikumiem nav ieviests tikai viens, bet pieci ir ieviešanas procesā.

Pārējie 14 ieteikumi uzskatāmi par ieviestiem, ziņām teica LM pārstāve.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar