Augstu amatu savulaik ieņemošs bankas darbinieks izkrāpis 100 000 eiro no kāda Latvijas uzņēmuma

korupcija

Valsts policija kriminālvajāšanai nodevusi lietu par 100 000 eiro izkrāpšanu no kāda Latvijas uzņēmuma, vēsta ieraksts VP lapā “Facebook”.

Šī gada maijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas pabeidza izmeklēšanu lietā par 100 000 eiro izkrāpšanu no kāda Latvijas uzņēmuma.

Noziedzīgo nodarījumu veica savulaik augstu amatu ieņemošs bankas darbinieks, prettiesiski izmantojot klienta uzticību un iegūstot no uzņēmuma pārstāvja parakstus finanšu ķīlas līgumā.

Minētais bankas darbinieks apkrāptā uzņēmuma pārstāvi maldinājis par dokumenta patiesu saturu, kas “ķīlas devējam” nezinot tika izmantots kā nodrošinājums, lai attiecīgā bankas darbinieka civilsievai daļēji piederošajam uzņēmumam tiktu izsniegts bankas kredīts. Darbību rezultātā kredīts netika atgriezts, bet banka izmantoja ķīlas tiesības un piedzina parāda summu no “ķīlas devēja” kontā esošajiem naudas līdzekļiem.

Likumsargi izmeklēšanā noskaidroja, ka kredīta nauda, kas tika iegūta, pamatojoties uz attiecīgā bankas darbinieka falsificēto finanšu ķīlas darījumu, tika pārskaitīta kaimiņvalsts uzņēmumam, kur tika noņemta skaidrā nauda. Ņemot vērā, ka noziedzīgais nodarījums tika izplānots tā, lai cietušais par to uzzinātu jau “post factum”, izmeklēšanas laikā nebija iespējas apturēt naudas līdzekļu aizplūšanu. Tomēr mantisko jautājumu risināšanai kriminālprocesā tika uzlikts arests aizdomās turētās personas īpašumam.

Noskaidrots, ka saistībā ar virkni citu pārkāpumu, banka pārtrauca darba attiecības ar aizdomās turēto vēl pirms šī kriminālprocesa uzsākšanas.

Pierādījumi par personas saistību ar inkriminētajām noziedzīgām darbībām – krāpšanas darbībām lielā apmērā – tika nostiprināti, un šī gada maijā krimināllieta tika nodota Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Valsts policija kriminālvajāšanai nodevusi lietu par 100 000 eiro izkrāpšanu no kāda Latvijas uzņēmuma Šī gada maijā…

Gepostet von Valsts policija am Freitag, 5. Juni 2020

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
kalašnikovs
kalašnikovs

Šajā valstrī špļauj uz kuru pusi gribi-vienalga trāpīsi blēdim!

Anna
Anna

Beļavskis?