Arī Sozinovs pamet pienākumu pildīšanu Valsts policijā

Andrejs Sozinovs
Andrejs Sozinovs (ekrānuzņēmums)

Sakarā ar noteiktajām prasībām neatbilstošu veselības stāvokli Valsts policijas (VP) dienestu nolēmis pamest no pienākumu pildīšanas atstādinātais aizdomās turētais VP Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Andrejs Sozinovs.

1.jūnijā bija Sozinova pēdējā diena dienestā. Policijā viņš strādāja aptuveni 29 gadus.

Jau ziņots, ka, pamatojoties uz Valsts drošības dienesta (VDD) piemēroto drošības līdzekli, VP pagājušajā nedēļā no pienākumu pildīšanas atstādināja Sozinovu.

VDD 24.maijā sācis kriminālprocesu saistībā ar aizdomām par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros un izvairīšanos valsts amatpersonas deklarācijā norādīt ziņas par mantu vai citiem ienākumiem lielos apmēros.

Kriminālprocesā tika veiktas procesuālās darbības 18 objektos, tajā skaitā atsevišķās VP ēkās, kur VP drošības dienestam sniedza nepieciešamo atbalstu procesuālo darbību veikšanai.

Procesuālo darbību laikā tika aizturēts Sozinovs un vēl viena VP amatpersona. Vēlāk šīs personas atbrīvotas. Sozinovam piemērots aizdomās turētā statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, bet par otras personas statusu dienests patlaban informāciju nesniedz.

VP nekomentēja, kādu amatu policijā ieņem otra VDD sākotnēji aizturētā un vēlāk atbrīvotā amatpersona. Tāpat policijas rīcībā neesot oficiālas informācijas par šīs amatpersonas statusu VDD izmeklētajā kriminālprocesā.

Pērn novembrī toreizējais Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks, Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Sozinovs tika pārcelts Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieka, Kriminālpolicijas biroja priekšnieka amatā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TVnet

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar