Aiztur augsta ranga policijas amatpersonu Sozinovu

Andrejs Sozinovs
Andrejs Sozinovs (ekrānuzņēmums)

Valsts drošības dienests (VDD) aizturējis divas Valsts policijas amatpersonas, apstiprina Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Latvijas Televīzijai neoficiāli zināms, ka viens no aizturētajiem ir Zemgales pārvaldes priekšnieka vietnieks Andrejs Sozinovs, kurš vēl nesen ieņēma Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieka un Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka amatu.

Ruks aizturēto personu vārdus neatklāja: “Šobrīd varu apstiprināt informāciju, ka ir aizturētas divas Valsts policijas amatpersonas. Izmeklēšanu veic Valsts drošības dienests. Kriminālprocess ir viņu lietvedībā. Valsts policija pilnā mērā sadarbojas ar Valsts drošības dienestu. Tas ir īsais komentārs šajā sakarā. [..] Es zinu, par ko ir uzsākts kriminālprocess, bet sīkāk atturēšos komentēt. Valsts drošības dienests, kad būs gatavs komentēt, tad arī noteikti par juridisko kvalifikāciju jums informāciju sniegs.”

Valsts drošības dienests apstiprināja, ka otrdien, 25.maijā, veic procesuālās darbības vairākos objektos.

Papildu informāciju VDD sola sniegt pēc sākotnējo procesuālo darbību pabeigšanas.

Iepriekš Andrejs Sozinovs bija Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks.

Taču pērn oktobrī Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks, kurš tikko bija iecelts šajā amatā, lēma par rotācijām, kas skāra arī Sozinovu. Viņam nācās mainīties ar amatiem ar tā brīža Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieku Juri Staļģevicu.

Izmeklē iespējamu naudas atmazgāšanu

Kriminālprocesā, kurā sākotnēji tika aizturēts Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Andrejs Sozinovs, Valsts drošības dienests (VDD) izmeklē iespējamu naudas atmazgāšanu.

VDD ceturtdienas vakarā informēja, ka dienests 24.maijā sācis kriminālprocesu saistībā ar aizdomām par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros un izvairīšanos valsts amatpersonas deklarācijā norādīt ziņas par mantu vai citiem ienākumiem lielos apmēros.

Kriminālprocesā tika veiktas procesuālās darbības 18 objektos, tajā skaitā atsevišķās VP ēkās, kur VP drošības dienestam sniedza nepieciešamo atbalstu procesuālo darbību veikšanai.

Procesuālo darbību laikā tika aizturētas divas personas, kuras patlaban ir atbrīvotas. Vienai no šīm personām ir piemērots aizdomās turētā statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, bet par otras personas statusu dienests patlaban informāciju nesniedz.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
prokurors Vioriks
prokurors Vioriks

andrjuha ble a to otru vispa nezinaju