Arestēti miljonāra Vasilija Meļņika īpašumi

Meļņiks Vasilijs

Kijevas tiesa pēc Ukrainas Ģenerālprokuratūras pieprasījuma arestējusi Latvijas miljonāra Vasilija Meļņika īpašumus, vēsta epravda.com.ua.

Tiesas spriedums attiecas uz 7 zemes gabaliem, kuru kopējā platība pārsniedz 100 hektārus un uz kuriem atrodas ēkas, kvadraciklu, ūdens motociklu, jahtu, kā arī automašīnām.

Jāatgādina, ka V. Meļņiks ir arī AS Rīgas kuģu būvētava valdes priekšsēdētājs.

Meļņiks tiek apsūdzēts saistībā ar aizdomām vairākos pārkāpumos, tajā skaitā, nelegālu līdzekļu legalizācijā, viltotu dokumentu sagatavošanā un izsniegšanā, sniedzot nepatiesu informāciju, darbošanos kriminālā organizētā grupā un citos.

Meļņiks saistīts ar tā saucamo Boiko platformu lietu, kuru iegādes darījumu laikā Ukrainas valstij caur ofšora kompānijām aizplūduši aptuveni 135 miljoni dolāru.

Šā gada februārī ģenerālprokurors Jurijs Lucenko informēja, ka viens no lieciniekiem apstiprinājis, ka 2011.gadā darījumos iesaistīts Ukrainas Bankas bijušais vadītājs Sergejs Arbuzovs, Latvijas uzņēmējs Vasilijs Meļņiks un Naftogaz amatpersonas. Saskaņā ar izmeklēšanu 2010.gada decembrī Janukovičs apmeklējis Latviju, lai nodibinātu biznesa kontaktus.

Pēc tikšanās izveidots uzņēmums Latvijas-Ukrainas tirdzniecības nams. Pēc tikšanās Naftogaz platformu iegādes darījumā tika iesaistīta arī Meļņikam piederoša Latvijas kompānija, nodrošinot šo platformu transportēšanas pakalpojumus Ukrainas teritorijā. Šādu platformu cena svārstās starp 150 un 300 miljoniem dolāru, informējis Lucenko.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar