Ar Meroni saistīta kompānija iesūdzējusi tiesā Latvijas valdību

Meroni

Ar Aivara Lemberga mantas „apsaimniekotāju”, Šveices advokātu Rūdolfu Meroni saistīta kompānija “Media Support” nav mierā ar Latvijas valdības tai noteikto aizliegumu pirkt “Radio “SWH” akcijas. “Media Support” iesūdzējusi Ministru kabinetu tiesā, vēstīja LTV raidījums “de facto”.

Valdība vēl nav paspējusi noformēt savu pozīciju tiesā, taču koalīcijas partijas “KPV LV” līderis Artuss Kaimiņš kopā ar “Media Support” vadītāju nesen apmeklējis koncertu.  Par to rakstījām ŠEIT.

Tiesa ierosinājusi lietu

Pāris dienas pirms pilnvaru beigām Māra Kučinska (Zaļo un Zemnieku savienība) valdība izdeva rīkojumu, ka kompānija “Media Support” nedrīkst iegūt izšķirošu ietekmi radio “SWH”. Radiostacija atzīta par nacionālajai drošībai nozīmīgu. Bet valsts drošības iestādes uzskatījušas, ka darījuma pieļaušana radītu riskus nacionālajai drošībai.

Bijušais Ministru prezidents Kučinskis atklājis, ka valdības lēmums bija vienbalsīgs. Taču iemesli tik turēti noslēpumā. Drošības iestāžu atzinumi ir padarīti par valsts noslēpumu.

Valdības ieskatā “Radio SWH” pircējs sniedzis nepatiesu informāciju.

“Radio SWH” akciju tīkotāja “Media Support” valdības lēmumu apstrīdējusi, uzskatot valdības apgalvojumus par nepatiesiem un nepamatotiem. Administratīvā apgabaltiesa ierosinājusi lietu un gaida valdības paskaidrojumus.  

Jautājums valdības darba kārtībā

Ar problēmu tagad jātiek galā Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) Ministru kabinetam. Valdība bija plānojusi šonedēļ pamatot nostāju, kādēļ “Media Support” pieteikums tiesā ir noraidāms. Taču to neizdarīja.

Par jautājumu atbildīgais ministrs Ralfs Nemiro (“KPV LV”) pēc sēdes skaidroja, ka jautājums atlikts.

Valsts drošības dienests un Satversmes aizsardzības birojs nebija pievienojuši visu informāciju, jo vairākiem ministriem aizvien nav pielaides darbam ar valsts noslēpumu.

Tāda nav arī pašam Nemiro. Tādēļ viņš nespēj paskaidrot, kāpēc “Media Support” nedrīkst pirkt “Radio SWH”.

Jautājums ieplānots valdības otrdienas sēdes darba kārtībā.

Kaimiņš ar Gobiņu koncertā

Kamēr valdībai jāformulē pozīcija tiesas prāvai, “KPV LV” līderis un Saeimas deputāts Kaimiņš ar radio pircēja “Media Support” vadītāju Aivaru Gobiņu kopā apmeklējis koncertu. Abi nofotografēti uz “Arēna Rīga” balkona un ložā. 

Kaimiņš skaidro, ka 8.martā devās uz koncertu ar savu draudzeni un draugu Gobiņu. Runājuši par koncertu un, iespējams, arī par ēdienu, bet ne par “Radio SWH” darījumu.

“Par “SWH” man nav vispār nekāda sapratne, ko jūs savā pielādētajā jautājumā gribat no manis dabūt ārā,” sacīja deputāts.

Aivars Gobiņš ieņem nozīmīgus amatus Ventspils tranzīta uzņēmumos, kurus kontrolē advokāts no Šveices Meroni, kuram prokuratūras uzdevumā jāpieskata, iespējams, Aivaram Lembergam slēpti piederošā manta. 

Izmeklē Meroni un Kaimiņa darījumus

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā tiek veikta izmeklēšana, kurā viens no virzieniem ir naudas darījumi starp Meroni pārvaldītajiem uzņēmumiem un politiķi Artusu Kaimiņu. Par Kaimiņa un Gobiņa attiecībām šogad demonstratīvi devās liecināt arī bijušais Kaimiņa sabiedrotais Aldis Gobzems.

Savukārt Valsts policija izmeklē iespējamu piesavināšanos vienā no Meroni kontolētajiem uzņēmumiem.

Kaimiņš “de facto” apgalvoja, ka “Radio SWH” jautājumu ar valdības ministriem no savas partijas nav pārrunājis.

Ekonomikas ministrs Nemiro sacīja, ka pagaidām nav bijušas indikācijas, ka kāds no ministriem gribētu mainīt valdības noraidošo pozīciju “Radio SWH” pārdošanā.

“Media Support” komentāru par vēršanos tiesā nesniedza.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar