Aizdomās par koruptīvām darbībām aizturēts VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Muitas lietu izmeklēšanas daļas vadītājs

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) aizvadītajā nedēļā aizturēts nu jau bijušais Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Muitas lietu izmeklēšanas daļas vadītājs Andris Ābols, vēsta aģentūra LETA.

Dienestā norādīja, ka, aizturot amatpersonu, VID novērsis mēģinājumu veikt koruptīvas darbības saistībā ar akcīzes preču apriti muitā.

Pēc VID amatpersonas aizturēšanas ar viņu pārtrauktas darba tiesiskās attiecības. VID pārstāvis Andrejs Vaivars apliecināja, ka amatpersona aizturēta piektdien, 13.novembrī. Aizturētajam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

“Viena no VID vērtībām līdzās profesionalitātei ir godīgums. Kolēģis, kuram vienaldzīga VID reputācija, kurš nav sapratis, ka laiki, kad tika piesegti negodīgi darbinieki, ir pagājuši, un kolēģi, kā arī komersanti bez minstināšanās ir gatavi ziņot par šādiem gadījumiem mūsu Iekšējās drošības pārvaldei, bija stipri pārrēķinājies,” pauda VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Amatpersonas deklarācija liecina, ka Ābols pērn algā par darbu VID saņēmis 36 050 eiro. Tāpat Ābols deklarējis arī laboranta darbu Rīgas Valda Zālīša sākumskolā.

Parādu un uzkrājumu viņam pērn nebija, bet īpašumā deklarējis mopēdu un valdījumā 2011.gada izlaiduma auto “Opel”.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
zerry
zerry

And those jerks are investigating businesses and tax payers, requiring honesty and respect. C’mon!