ABLV Bank līdzīpašnieks Bernis uzskata, ka paši bijuši “balti un pūkaini”, vainīgi visi citi

Bernis

Likvidējamās “ABLV Bank” līdzīpašnieks Ernests Bernis uzskata, ka banka savulaik tikusi apzināti nomelnota ar mērķi panākt bankas likvidāciju, lai izlaupītu, kā tas bija “Trasta komercbanka” gadījumā.

To ABLV Bank akcionārs un bijušais valdes priekšsēdētājs otrdien klāstīja “Delfi TV ar Jāni Domburu”, uzsverot, ka uzticējies šobrīd kukuļņemšanā apsūdzētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvicam.

Bernis akcentēja, ka ar Latvijas Bankas vadītāju, kurš esot tirgojies ar ietekmi, pārtraucis kontaktēties 2015. gadā. Līdz tam, 2013.-2014. gadā, notikusi samērā aktīva komunikācija, tiekoties reizi trijos mēnešos, runājot par nozares attīstību.

“Es negribēju nonākt tādā situācijā, man bija tāda sajūta, ka pēc šīm sarunām man būs jāiet uz prokuratūru un policiju. Jā, biju naivs. Izlēmu, ka izbeidzu komunikāciju, ignorēju viņu, jo visas pēdējās sarunas – viņš tirgojās ar ietekmi, ietekmi uz procesu,” atzina Bernis.

Par šo situāciju Bernis arī esot ziņojis likumsargiem un par to notiek kriminālizmeklēšana. Viņš deva mājienus, ka centrālās bankas vadītājam bijusi liela loma negatīvas informācijas izplatīšanā par banku.

“Rimšēvičs bija pats ietekmīgākais cilvēks Latvijā politiskajā vidē. Viņam bija noteicoša ietekme finanšu sektorā,” sacīja Bernis. Ietekme izpaudusies ne tikai uz Finanšu un kapitāla tirgus komisiju, tāpat viņam bijusi ietekme uz Finanšu ministriju, ietekme uz datiem, ko Latvija sūta kredītreitingu aģentūrām, viņš arī piedalījās braucienos uz Pasaules Banku, Starptautisko Valūtas fondu, klāstīja baņķieris.

Taujāts par savulaik ietekmīgās bankas “ABLV” bēdīgo likteni, Bernis teica: “Mēs tikām apzināti nomelnoti, galvenais mērķis, lietojot ģeopolitisko situāciju, panākt bankas likvidāciju, lai izlaupītu, kā tas bija “Trasta komercbanka” gadījumā.”

 

 

Avots: delfitv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
???
???

Klientam* vienmēr taisnība, tāpēc viņš ir jāaizstāv jebkurām metodēm.
*Tāds, kurš ir arī subordinētā kapitāla īpašnieks.

Igo
Igo

Hmm…. 😀

Andris
Andris

1995.gada sākuma Latvijas “banku” saraksts. 1. A/s “Aizkraukles banka” 2. A/s “Ako banka” 3. A/s “Alejas komercbanka” 4. A/s “Baltijas starptautiskā banka” 5. Akciju komercbanka “Baltijas tranzītu banka” 6. A/s “Banka Atmoda” 7. A/s “Banka Baltija” 8. A/s “Bauskas banka” 9. A/s “Centra banka” 10. A/s “Daugavas banka” 11. Akciju komercbanka “Doma banka” 12. Akciju komercbanka “Jelgava” 13. A/s “Komercbanka “Dinastija”” 14. A/s banka “Land” 15. Latgales Akciju komercbanka 16. A/s “Latintrādes banka” 17. A/s “Latvijas biznesa banka” 18. A/s “Latvijas depozītu banka” 19. A/s “Latvijas ekonomiskā komercbanka” 20. Valsts a/s “Latvijas hipotēku un zemes banka” 21. A/s komercbanka “Latvijas… lasīt vēl »

Māris
Māris

Šī banka 2001. gadā, kad man bija nopietnas finanšu problēmas un nevarēju atgriest kredītu, neļāva parādu nomaksāt citai firmai, bet izturējās augstprātīgi, tiesājās ar maniem sadarbības partneriem. Šoreiz nostrādājis “dots devējam atdodas”. Tas mani gandarī.

Xbox
Xbox

Baņķieris ar 30 gadu pieredzi bija naivs 😂😂😂😂😂😂😂😂😋

Ēriks
Ēriks

Bernis melo un melos vienmēr, tāda ir šī individa būtība.