13 gados slepkavības lietās attaisnotajiem izmaksātas kompensācijas līdz pat 30 000 eiro

ekonomika

Latvijas tiesu praksē ir vairāki gadījumi, kad par slepkavībām apsūdzētas vai pat notiesātas personas, kas jau atrodas cietumā, tomēr attaisno. Pēdējos gados kompensācijas no valsts pieprasījušas sešas slepkavības lietās attaisnotas personas.

Visbiežāk tiesa personas attaisno pierādījumu trūkuma dēļ vai arī gadījumos, ja nav pierādīta cilvēka līdzdalība slepkavībā, kas veikta grupā.

Šādos gadījumos attaisnotais var celt prasību pret valsti un pieprasīt kompensāciju. Tiesu administrācijas apkopotā informācija, kas pieejamam par pēdējiem 13 gadiem, rāda, ka kompensāciju pieprasījuši seši slepkavības lietās attaisnotie, un valsts tiem izmaksājusi vairāk nekā 65 000 eiro.

Lielāko daļu no summas – vairāk nekā 50 tūkstošus –  saņēmušas divas personas par vienu kriminālprocesu 2006. gadā. Abi bija apsūdzēti par slepkavību pastiprinošos apstākļos, kas veikta grupā.

Pēc tam kompensācijas neviens nesaņēma līdz pat 2013. gadam, kad to saņēma par slepkavību Saulkalnē attaisnotais Aleksejs Šarovs.

Divas personas kompensāciju saņēmušas pirms trim gadiem, bet pēdējā kompensācija izmaksāta pavisam nesen. Šogad februāra vidū nepilnus 3,5 tūkstošus eiro saņēma viens cilvēks, kas attaisnots par slepkavību grupā.

Tieslietu ministrija norāda, ka kompensāciju apmērs vienai personai, kas pēdējos 13 gados mērāms no viena tūkstoša līdz pat gandrīz 30 000 eiro, atkarīgs no katra konkrētā attaisnošanas gadījuma. Katru kompensāciju izvērtē, vērtējot morālā kaitējuma un apsūdzības smagumu, kriminālprocesa ilgumu, arī personas līdzdalību un citus būtiskus apstākļus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
HAx2
HAx2

Te nu uzskatāmi redzams, ka knābis vienmēr izvēlas uzvarēt kauju, bet zaudēt karā. Rimšēviča lietā pēkšņi būšot otrādi! :DDD