«Vienotība» izmēģinās laimi kā «Jaunā Vienotība»

Vienotība
Līdzšinējā partija “Vienotība”, kura pēc pēdējām Saeimas vēlēšanām ir piedzīvojusi strauju reitingu kritumu, tagad izmēģinās laimi ar jaunu nosaukumu – “Jaunā Vienotība”. Par to ziņoja LTV “Panorāma”, atsaucoties uz dienesta  rīcībā esošu informāciju.

“Jaunā Vienotība” būs partiju apvienība ar Tukuma, Kuldīgas un Vidzemes partijām. Atšķirībā no iepriekšējām vēlēšanām pagaidām nav skaidrs, vai tai izdosies sadarboties ar Latgales partiju.

“Jaunās Vienotības” identitāte arī turpmāk būs zaļa, bet ar jaunu logo.

Partija neoficiāli arī apspriedusi iespējamos sarakstu līderus un tie varētu būt ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Rīgā, labklājības ministrs Jānis Reirs Zemgalē, Inese Lībiņa-Egnere – Kurzemē, bet Latgalē – ekspremjere Laimdota Straujuma. Pagaidām lielākās neskaidrības ir par to, kurš būs Vidzemes saraksta līderis. Pirmajam numuram tiek apspriesta gan Hosama abu Meri, gan Kārļa Šadurska, gan Ainara Latkovska kandidatūra.

Bet par Ministru prezidenta amata kandidātu varētu tikt izvirzīts līdzšinējais Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš, kurš, iespējams, Saeimas vēlēšanās nekandidēs.

“Vienotības” popularitātes reitings jau ilgstoši nesasniedz pašas partijas cerētos rezultātus, kas novedis arī pie politiskā spēka vadības maiņas – Andris Piebalgs no vadītāja amata atteicās pēc tam, kad nebija izdevies sasniegt cerētos mērķus.

Tāpat “Vienotību” pameta vairāki pazīstami politiķi, tostarp seši Saeimas deputāti pievienojās partijai “Kustība Par!”, no tās aizgāja arī Edvards Smiltēns un rudenī no partijas izslēdza tās kādreizējo līderi Solvitu Āboltiņu, kas atstāja arī Saeimu.  Par partijas līderi ievēlēts Arvils Ašeradens, bet Saeimas frakcijas vadība uzticēta Hosamam abu Meri.

Ašeradens februārī partijas domes sēdē atzina, ka  “Vienotība” šobrīd ir vēsturiskā punktā, kur katrs pieņemtais lēmums var būt izšķirīgs politiskā spēka nākotnei.

SKDS aptaujas pēdējos mēnešos liecina, ka “Vienotību” atbalsta aptuveni 5%.  Taču liels ir neizlēmušo skaits, un, sadalot viņu balsis proporcionāli, iespējams, “Vienotība” var pārvarēt 5% barjeru iekļūšanai parlamentā.

Jaunā Vienotība

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lamata
Lamata

Diezgan ierobežoti jauna nosaukuma izdomā. Jaunā Vienotība, Jaunā konservatīvā partija.

Melhiors
Melhiors

“Jaunā Vienotība” – jau pats nosaukums ietver domu, ka vecā Vienotība bija izgāšanās. Un ar ko tad “Jaunā Vienotība” jauna? Ar to, ka vecais, Repšes neveiksmīgais ekonomikas ministrs Kariņš būs premjera kandidāts?

Kaspars
Kaspars

Neviens no tiem, kas šobrīd ir valdošajā koalīcijā, manas ģimenes balsis nedabūs. Lai met kaut desmit reizes kažoku uz riņķi