“Vienotība” parādos līdz ausīm

Vienotība

Partijai Vienotība pēdējos gados klājas grūti – popularitāte nepārsteidz 5%, biedri aiziet, kopš 2016.gada oktobra nav valsts finansējuma. Pirms tam Vienotība gadā saņēma 140 000 eiro. Par valsts naudas atņemšanu jāpateicas deputātiem, kas 2014.gada Saeimas vēlēšanās īstenoja naudīgas individuālās kampaņas, bet jāatbild par to visai partijai.

Pēc vēlēšanām Vienotība apņēmās uz atbildīgiem posteņiem vainīgos deputātus nevirzīt., bet drīz vien to vairs nevarēja īstenot. Viens no individuālajiem kampaņotājiem bija deputāts Vilnis Ķirsis. Šogad viņš bija Vienotības mēra kandidāts pašvaldību vēlēšanās Rīgā.

Pēdējo gadu Vienotību vadīja Andris Piebalgs, kurš partijas finansēs neesot iedziļinājies. Viņa vietnieks Edvards Smiltēns esot bijis aizņemts ar partijas nodaļu organizēšanu un darbu frakcijā. Par naudu diezgan brīvi lēmis ģenerālsekretārs Artis Kampars – pašvaldību vēlēšanās naudu ieguldīja Ķirša kampaņā, lai konkurētu ar Nilu Ušakovu.

Vēlēšanās neveicās un rezultātā partija ir palikusi parādā ne tikai reklāmas aģentūrām, bet arī valstij.

Revīzijas ziņojumā, ko nolasīja partijas kongresā pirms pāris nedēļām, teikts, ka partijai ir 19 000 nodokļu parāds un Vienotības darbiniekiem algās nav izmaksāti 14 000.

Valsts ieņēmumu dienesta dati liecina, ka pirms nedēļas Vienotības parāds valstij vēl bija 12 000 eiro, šonedēļ nepilni 4000 eiro. Partija vēl ir parādā 5000 eiro reklāmas aģentūrai Guilty, aptuveni tikpat daudz kādam nekustamā īpašuma izīrētājam Jelgavā. Bija arī 5000 eiro parāds Liepājas namīpašniekam Ivaram Kesenfeldam, bet dienu pirms kongresa Kampars šo parādu samaksājis.

Vislielākais parāds Vienotībai ir par reklāmas izvietošanu, vēsta raidījums “Nekā personīga”. Esot kāda aģentūra, ar kuru ģenerālsekretārs sarunājis, ka tā ļaus parādu atdot ilgākā laikā. Kampars spītīgi atsakās atklāt, kas tas par uzņēmumu, taču raidījums noskaidrojis, ka tā ir aģentūra Mediacom. Tās vadītājs Normunds Roziņš Nekā personīga neskaidroja, kāpēc ļāvis Vienotībai atlikt maksājumus, jo attiecības ar klientiem nekomentējot. No Kampara teiktā noprotams, ka soda procenti no Vienotības netiekot prasīti.

Mediacom jau ir bijis jāskaidro savas finanšu attiecības ar Vienotību. Uzņēmumā šai sakarā 2014.gadā bijuši KNAB darbinieki. Gadu iepriekš Mediacom bija ieguvis tiesības izvietot reklāmu par eiro ieviešanu, ko īstenoja tolaik Vienotības paspārnē esošā Finanšu ministrija.

Lai saprastu, ko darīt ar partijas bēdīgo finanšu situāciju un ģenerālsekretāru Arti Kamparu, Vienotības valdes locekļi pulcējās Doles salā uz neformālu sanākšanu viesu namā.

Sanākšanu bija noorganizējis pats Kampars. No sanāksmes pirmais aizbrauc Rinkevičs, paliek Salaspils mērs Raimonds Čudars, eiroparlamentārietis Krišjānis Kariņš, Vienotības ministri, Saeimas Aizsardzības komisijas vadītājs Ainars Latkovskis un ekspremjere Laimdota Straujuma. Kāds sarunu dalībnieks Nekā personīga pastāstīja, ka sanāksmē esot zīmētas shēmas, kā palielināt popularitāti, kas kuram turpmāk jāsaka. Finanšu problēmas īpaši izrunātas neesot. Salaspils mērs Čudars ir skeptisks, vai maz iespējams finansiāli partiju glābt.

Kampars apgalvo, ka bažām nav pamata. Tāda situācija ar parādiem esot uz katrām vēlēšanām, pēc tam nauda ienākot un viss ir labi. Tomēr tā nav gluži taisnība. KNAB iesniegtās atskaites liecina, ka pirms četriem gadiem uz iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām Vienotībai finanšu problēmu nebija. Partija iztērēja tik, cik iekasēja.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Nekā personīga

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar