Vējonis gatavs kļūt par Valsts prezidentu

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis ir gatavs kandidēt uz Valsts prezidenta amatu, ja Latvijas Zaļā partija izvirzītu viņa kandidatūru šim augstajam amatam, otrdienas rītā intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma”  teica aizsardzības ministrs.

Tomēr viņš piebilda, ka šajā jautājumā svarīgākais esot vienots koalīcijas lēmums par vienu kandidātu.

Arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) raidījumam atzina, ka “Vienotībai” ir pozitīva attieksme pret Vējoņa kandidatūru Valsts prezidenta amatam.

“Es neesmu redzējusi vai sajutusi negatīvus signālus par Vējoņa izvirzīšanu, tomēr oficiāli Zaļo un zemnieku savienība šo kandidātu vēl nav izvirzījusi, tāpēc koalīcijā tā nav apspriesta,” sacīja Straujuma, piebilstot, ka arvien labākais variants būtu vienots koalīcijas kandidāts šim augstajam amatam.

Valdošās koalīcijas partneri par Vējoņa kandidatūru Valsts prezidenta amatam lems, ja Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) viņu oficiāli izvirzīs, tomēr pagaidām būtisku iebildumu pret šo kandidātu neesot.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa sacījusi, ka partija par šo jautājumu nav lēmusi, jo ZZS vēl nav izvirzījusi savu kandidātu. Tomēr kopumā pret Vējoņa kandidatūru ir “piesardzīgi pozitīva” attieksme, norādījusi politiķe, uzsverot, ka potenciālie kandidāti tiks vērtēti pēc to oficiālas izvirzīšanas.

Arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš teica, ka pagaidām partija par šo jautājumu nav lēmusi un sagaidīs oficiālo ZZS viedokli. VL-TB/LNNK joprojām uzskata, ka piemērotākais kandidāts prezidenta amatam būtu tiesību eksperts Egils Levits, kurš atšķirībā no Vējoņa nepārstāv nevienu politisko partiju.

Bērziņš gan norādīja, ka pagaidām ļoti būtisku iebildumu pret Vējoņa kandidatūru viņam neesot. Nacionālās apvienības valdes loceklis Jānis Dombrava pastāstīja, ka tika pārrunāta arī izskanējušo iespējamo kandidātu, tostarp Vējoņa atbilstība būtiskiem kritērijiem, kas nepieciešami prezidentam. Dombrava norādīja, ka Vējonim ir pozitīvas īpašības, piemēram, viņš spēj profesionāli darboties ministra amatā, viņam ir svešvalodu zināšanas u.c.

Tostarp opozīcijas partijas “Saskaņa” līderis Nils Ušakovs norādījis, ka partija vēl pārrunās un lems par jautājumiem, kas saistīti ar prezidenta vēlēšanām. Pagaidām viņš atturējies sniegt kādu vērtējumu Vējoņa kandidatūrai.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar