VDD izmeklē četrus kriminālprocesus par iespējamām nelikumībām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

vēlēšanas

Valsts drošības dienestā (VDD) patlaban notiek izmeklēšana četros kriminālprocesos par iespējamām nelikumībām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

VDD atbilstoši savai kompetencei veica informācijas pārbaudi saistībā ar neapzīmogotajām un nekorekti apzīmogotajām vēlēšanu aploksnēm atsevišķos iecirkņos.

Ņemot vērā, ka turpmāka apstākļu noskaidrošana bija iespējama tikai ar kriminālprocesa līdzekļiem un metodēm, VDD sācis trīs kriminālprocesus. Kriminālprocesi sākti saskaņā ar Krimināllikuma pantu par valsts amatpersonas bezdarbību.

Papildus VDD ir pārņēmis lietvedību vienā Valsts policijas sāktā kriminālprocesā saistībā ar aizdomām par iespējamu kavēšanu realizēt vēlēšanu tiesības.Valsts policija vēlēšanu dienā ierosināja minēto kriminālprocesu, jo kādai sievietes paraksts par dalību vēlēšanās bija jau reģistrēts citā vēlēšanu dienā.

Tāpat VDD ir saņemta arī informācija par gadījumiem ar nenotikušu balsošanu dzīvesvietā. Pašlaik VDD veic notikušā apstākļu noskaidrošanu. Kāda rīdziniece vērsās ar iesniegumu par to, ka vēlēšanu komisijas pārstāvji Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu dienā, 29.augustā, nav ieradušies pie vairākiem cilvēkiem, kuri bija pieteikuši balsošanu savā atrašanās vietā.

Patlaban VDD plašākus komentārus par minētajiem gadījumiem nesniedz.

Jau ziņots, ka partija “Jaunā saskaņa”, atsevišķu partijas “Saskaņa” politiķu, Latvijas Krievu savienības (LKS) un partijas “Alternative” pārstāvji tiesā ir iesnieguši sūdzības saistībā ar vēlēšanu rezultātiem. 

Tiesa līdz šim ir skatījusi tikai “Jaunās saskaņas” pieteikumu. Administratīvās apgabaltiesas nolēmums šajā prasībā būs pieejams 14.septembrī pēc plkst.17.

Kopumā Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās par nederīgām tika atzītas 847 aploksnes.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
oļegs
oļegs

abi taņeni tinti lēja,plinars skicēja rafelsons zingen gut

Hohma
Hohma

Te bija vēl lielāks bardaks , nekā Baltkrievijas vēlēšanās !