Valsts prezidenta kanceleja nākamgad ieplānojusi vairāk komandējumu, lielāku atalgojumu un jaunus gleznojumus Rīgas pilī

Egils Levits

Valsts prezidenta kancelejas nākamā gada budžets plānots 5,67 miljonu eiro apmērā, tostarp finansējums paredzēts trim jaunām darba vietām, atalgojuma un komandējumu skaita pieaugumam, jaunu sistēmu iegādei, jauniem gleznojumiem Rīgas pilī un citiem mērķiem.

Kancelejas 2020.gada budžetu ir atbalstījusi valdība, tomēr gala lēmums par to vēl jāpieņem Saeimai.

2018.gadā Kanceleja strādāja ar 5 338 455 eiro lielu budžetu, šogad tai piešķirti 4 861 735 eiro, bet nākamā gada budžets plānots jau 5 679 964 eiro apmērā.

Attiecīgi 2020.gada budžets plānots par 16,8% lielāks nekā šogad.

Valdības atbalstītajā Kancelejas 2020.gada budžeta projektā norādīts, ka ir plānota trīs jaunu darba vietu izveide, to kopējam skaitam sasniedzot 61. Tāpat plānots nodarbināto atalgojuma pieaugums par 14%. Šiem mērķiem iezīmēti papildu 474 040 eiro. Kopumā darbinieku atalgojumam ir paredzēts tērēt 2,38 miljonus eiro.

Papildu 70 000 eiro plānoti Valsts prezidenta ārvalstu vizītēm. Kanceleja prognozē, ka ārvalstu komandējumu skaits nākamgad pieaugs par 29%.

Par papildu 23 200 eiro paredzēts iegādāties šifrēšanas iekāru “SINA Box” Nacionālās drošības padomes vajadzībām. Tādējādi tiks nodrošināta sevišķās lietvedības klasificētās informācijas operatīvā aprite, norādīts budžeta projektā.

Tāpat ir plānota jaunas, mūsdienīgas Lietvedības un Apžēlošanas dienesta sistēmas izstrāde, ieviešana un licences iegāde, kam iezīmēti papildu 48 500 eiro.

Vēl papildu 36 000 eiro plānots tērēt Valsts prezidenta Kancelejas mājaslapas pilnveidošanai. Tādējādi tikšot nodrošināta vietnes atbilstība Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvai “Par publiskā sektora struktūru tīmekļvietņu un mobilo lietotņu piekļūstamību”.

Vienlaikus iecerēts izveidot jaunus dekoratīvos gleznojumus Rīgas pils Svētku zāles griestos, kam būs nepieciešami 60 500 eiro.

Savukārt vēl papildu 12 000 eiro ir paredzēti bijušā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa portreta gleznošanai.

Valdībā apstiprinātajā 2020.gada budžetā valsts pārvaldē kopumā paredzētas 16 jaunas amata vietas.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
kalašnikovs
kalašnikovs

Bezmorāles cilvēks arī āfrikā būs bez morāles!

Čikeniekā
Čikeniekā

Pilnīgi nepamatoti te to pusmiljonu aldziņām sev pieskapē klāt papildus izklaidēm.Un kādas te ārzemju vizītes ar to pavadoņu baru politceļojumos? Ir taču universālā kareive, īstena plintniece – gatava vismaz reizi mēnesī braukt uz jebkuru zemi un … pilnīgs nasing spešal. Ja valdību tik sekmīgi var pārstāvēt, kam tad te vēl prezidentam jābrauc? Lai labāk mālē tas īpašās zāles sienas, bet lupatu barbija lai izvēršas pa visu rubuli Sievietēm ir tiesības!

Maija
Maija

Vai nebūtu labāks prezidents latvietis Kramiņš ?

aija
aija

interesanti vai arsti, skolotaaji, pensionaari, invaliidi un tauta buus paeedusi viniem algas celas un arii labklaajiiba cita bet par paareejiem nosplauties

mierā
mierā

Prezidents taču ir Eiropā- ko brīnās te Bauri netiek līdzi? Tad jāmaina likumi- kas gan var būt svarīgāks par to. Tie vuisu atrisina, ja gana samaksās arī politiķu amatieriem