Valsts augstākajām amatpersonām plānots pamatīgs algas pielikums

Ministru Kabinets trešdien ārkārtas sēdē lems par grozījumiem “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā”, kas amatpersonām paredz augstāku atalgojumu nekā pašreiz, izpētījis nra.lv.

Likumprojekta anotācijā uzsvērts, ka neadekvāts atalgojums valsts pārvaldē ir sekas krīzes laikā veiktajam mēnešalgu samazinājumam, kā arī tam, ka augstākajām mēnešalgu grupām maksimālais iespējamais mēnešalgas līmenis nav ticis paaugstināts kopš 2010. gada.

Izveidojusies situācija draud ar augsta līmeņa speciālistu un pieredzējušu vadītāju aiziešanu no valsts pārvaldes, kā arī nespēju piesaistīt augsta līmeņa profesionāļus darbam valsts pārvaldē. Salīdzinošajā pētījumā par atalgojuma apmēru darba tirgus atalgojuma eksperti norāda uz kopējās atalgojuma tendences valsts pārvaldē kritiski zemo līmeni.

Tāpēc nepieciešams paaugstināt amatpersonām algas. Saeimas deputātiem algas koeficientu plānots palielināt no pašreizējiem 3,2 līdz 3,5.

Savukārt Valsts prezidenta, Ministru prezidenta un Saeimas priekšsēdētāja atalgojumam plānots piemērot koeficientu 7, kas nozīmē, ka šīs amatpersonas saņems vienādu algu. Šobrīd Ministru prezidenta atalgojumu aprēķina, izmantojot koeficientu 4,93, tātad atalgojuma kāpums būs par 42%.

Plānots, ka šīs likuma izmaiņas stāsies spējā 2022. gada 1. jūlijā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
krams
krams

Ši maitas laikam nekad nepierīsies!

Glezna
Glezna

Vientuļie zaglēni !

Bildē
Bildē

dubultpilsoņi bolās uz saviem novērtējumiem !

Ministeria
Ministeria

Nožēlojami, ka bondarz vispār vairs nopietni neatbild ne uz vienu nepatīkamu jautājumu. Vienmēr kaut ko ironizē vai runā pilnīgas muļķības. Tā tas velkas no iepriekšējām vēlēšanām. Un tātad ir jāpalielina alga???

Lolla
Lolla

Ļoti saprotams- nevar taču par esošo naudu tik daudz naudas izpļeckāt Pavļutam noteikti vajadzētu vismaz cik RSU rektoram- tie pārdesmit tūksstoši mēnesi. Un arī tas jau minimums jo pārāk atturīgs izsaimniekošanā – ne tā kā RTU Tur tad arī aldziņas rektoram un prorektoriem cilvēcīgākas arī bez papildus ienākumiem un atbirstošiem labumiem

Horus
Horus

Varbūt jāpaceļ alga no kuras rēķina nevis koeficient.

Stienis
Stienis

Nē… nopietni???

Hops
Hops

Kads “parsteigums”. Var padomat ka okupanti tautai pacels nevis sev.