Vairāki politiķi snieguši nepatiesas ziņas deklarācijās

Ilze Indriksone
Ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA)

Vairāki Saeimas deputāti un citas amatpersonas norādījušas nepatiesas ziņas deklarācijā. Valsts ieņēmumu dienests (VID) šogad par šo un citiem pārkāpumiem personas sodījis vai izteicis aizrādījumu, vēsta VID apkopotā informācija.

Jūlijā par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā par 2021. gadu par pārskata periodā gūtajiem ienākumiem aizrādījums izteikts Saeimas deputātam Andrim Skridem (AP).

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktoram Kasparam Rožkalnam šovasar piemērots 70 eiro sods par valsts amatpersonu sarakstu un to grozījumu neiesniegšanu noteiktajā termiņā.

Toreizējai Saeimas deputātei un Ekonomikas ministrijas parlamentārajam sekretārei Ilzei Indriksonei (NA) par neprecīzi norādītiem ienākumiem deklarācijā par 2021. gadu izteikts aizrādījums. Maija beigās Indriksone kļuva par ekonomikas ministri.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis saņēmis 140 eiro sodu par valsts amatpersonu sarakstu un to grozījumu neiesniegšanu noteiktajā termiņā.

Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centra vadītājam Ervīnam Kopeikam piemērots 210 eiro sods par valsts amatpersonu sarakstu un to grozījumu neiesniegšanu noteiktajā termiņā.

Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaigai Pūcei piemērots 70 eiro sods par valsts amatpersonu sarakstu un to grozījumu neiesniegšanu noteiktajā termiņā.

Saeimas deputāts Māris Možvillo (PCL) ticis pie diviem sodiem. 30 eiro sods piemērots par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā par 2020.gadu, neprecīzi uzrādot gūtos ienākumus. Savukārt 50 eiro sods piemērots par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā par 2019. gadu, kur arī neprecīzi bija uzrādīti ienākumi.

Par līdzīgiem pārkāpumiem šogad sodīti vai aizrādījumu saņēmuši vairāki desmiti citu nozaru amatpersonu, tostarp, VID amatpersonas.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar