Vai Rīgas mērs Staķis devās izklaides braucienā, turklāt – par nodokļu maksātāju naudu?

Mārtiņš Staķis

ELITA VEIDEMANE, Neatkarīgā

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis mums ir ne tikai graciozs dejotājs uz geju bāra letes, bet arī aktīvs dažādu darba jautājumu risinātājs. Tā, piemēram, viņš devās darba vizītē uz Tamperi no 27 līdz 29. maijam. Sagadīšanās dēļ tajā laikā tur norisinājās pasaules hokeja čempionāts, kurā izšķirošajās spēlēs piedalījās arī Latvijas izlase. Vai Staķa kungs, pildot darba uzdevumus, apmeklēja arī hokeja mačus, mēs nezinām. Bet diez vai viņam pietika laika.

„Sakarā ar darba vizīti 27.05.2023 un 29.05.2023 atradīšos komandējumā Tamperē (Somija).” Tāpēc Mārtiņš Staķis pavēl Finanšu departamentam samaksāt Mārtiņam Staķim komandējuma dienas naudu (100%), 30% no komandējuma dienas naudas vietējā transporta izdevumiem, par aviobiļešu iegādi, par ceļojuma apdrošināšanas polises iegādi, par viesnīcu, kā arī pilsētas nodokli.

Informācijai: dienas nauda saskaņā ar MK noteikumiem ir 55 eiro dienā, viesnīca – līdz 220 eiro par diennakti.

Vienvārdsakot, Mārtiņš Staķis, kura alga – saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma normām, – šogad sasniegusi 6415 eiro mēnesī, devās darba vizītē uz trim dienām, no kurām divas bija brīvdienas, bet trešā – atgriešanās diena dzimtenē. Tā kā aldziņa tomēr švaka, darba vīzīti Mārtiņš Staķis pavēlēja apmaksāt līdz pēdējam eirocentam.

Tā kā rīdzinieki ir zinātkāri, pieņemu, ka lielākā daļa vēlēsies uzzināt, kādi bija tie svarīgie jautājumi, kurus darba vizītē Rīgas mērs risināja Tamperē. Jo nevar taču būt tā, kā ļaunas mēles melš: Rīgas mērs Staķis uz nodokļu maksātāju rēķina aizbraucis izklaides braucienā uz Tamperi.

Un vēl apzinīgie pilsoņi grib zināt, vai Staķa kungs bija līdzi paņēmis arī vienu no saviem dēliem? Ja bija, tad – kuru: jaunāko vai vecāko? Ja līdzi bija jaunākais, kam Staķa kungs viņu atstāja pieskatīšanai, jo darba jautājumus bērnu klātbūtnē taču nerisina?

Katrā ziņā – novēlam Rīgas mēram Mārtiņam Staķim arī turpmāk risināt darba jautājumus tikpat efektīvi kā līdz šim.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
iedzīvotāju attieksme
iedzīvotāju attieksme

Rekā no tā paša izklaides brauciena atgriezās Levits: vt. tiktok .com/ZGJxFqFg2/ jāizņem tik atstarpes.

Glotka
Glotka

Elita Veidemane! Emocijas liec pie malas, citādi tas raksts tāds nekāds sanācis. Ja bija darba vizīte, tad staķim bija jāsaņrm kompensācija “līdz pēdējam centam” neatkarīgi no viņa algas apmēra. Ja nebija komandējums, tad bija jāsedz no savas kabatas līdz pēdējam centam.

Skapis
Skapis

Staķi jau nevar aiztikt. Viņš jau progresīvs, pārstāv modernās rietumu vērtības, piedalās praidā, uzstājas skapī

Daunis Pauļuts
Daunis Pauļuts

Zìmējas

Klizma
Klizma

Staķim jāliek noskrūvēt tik daudz stabiņus cik veselos eiro tika iztērēts.

Anda
Anda

Darbiņš KNABIM, dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana. Kriminālprocess kā likts.

Prokuratūras Satiksme
Prokuratūras Satiksme

10 gadus izmeklēs un izbeigs

Išakovs
Išakovs

Nu, nē. 5 gadus izmeklēs un izbeigs

Ventspils Lemūrs
Ventspils Lemūrs

Aizturēs pārs reizes, izkratīs, un pēc 20 gadiem procesu beigs noilguma dēļ

Zira
Zira

Bet kā gan savadāk? Pašvaldības caristes ķēniņš devies izjājienā ne jau pirmo , ne pēdējo reizi