Uz valsts rēķina ierēdņi un politiķi izmanto iespēju iegādāties privātus lidojumus un citus labumus sev un ģimenei, KNAB tikai aizrāda

lidmašīnas pasažieri

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir fiksējis vairākas valsts amatpersonas, kuras par valsts apmaksātajiem dienesta komandējumiem saņēmušas aviokompānijas lojalitātes programmas punktus un pēc tam tos izmantojušas privātu lidojumu apmaksāšanai, taču pēc vairāk nekā gadu ilgas pārbaudes birojs aprobežojies ar mutvārdu aizrādījumiem, raksta “Diena”.

Aviokompāniju lojalitātes programmu punkti daudzām Latvijas valsts amatpersonām, kas regulāri dodas ārvalstu komandējumos, bija kļuvuši par “patīkamu, turklāt neviena neuzskaitītu piedevu pārējam atalgojumam”,vēsta laikraksts.

“Faktiski uz valsts rēķina ierēdņi un politiķi guva iespēju iegādāties privātus lidojumus un citus labumus sev un ģimenes locekļiem”.

Gandrīz visās Latvijas valsts iestādēs līdz pat pagājušajam gadam valdījis neformāls viedoklis, ka dienesta komandējumos iegūtie lojalitātes punkti ir attiecīgo ierēdņu personiskā manta un papildu labums, par ko iestādes vadībai nav nekādas intereses. Arī Valsts kontrolē par dienesta braucieniem saņemtie lojalitātes punkti tiek uzskatīti par personisku mantu.

Pagājušā gada pavasarī KNAB sāka pārbaudi par virkni ministriju, kurās to apmaksātos lidojumos konkrētu personu iegūtie lojalitātes punkti netiek uzskaitīti un tie bijuši brīvi izmantojami konkrēto lidojumos devušos ierēdņu un politiķu personiskajām vajadzībām.

KNAB konstatējis, ka Finanšu ministrija jau 2016.gadā, veicot valsts budžeta izdevumu pārskatīšanu, Ministru kabinetā ierosinājusi jebkādus punktus, ko amatpersonas, izmantojot lojalitātes kartes dienesta braucienos, uzkrāj savos privātajos kontos, izmantot dienesta braucienu apmaksai iestādes ietvaros, taču ierosinājums netika ņemts vērā.

“Šobrīd no katras valsts amatpersonas godaprāta un ētikas ir atkarīgs, vai valsts amatpersona, dodoties darba komandējumā, krāj sev kā privātpersonai lojalitātes punktus un tos izmanto kā privātpersona,” atzinis KNAB.

Birojs identificējis vairākas valsts amatpersonas, kuras ar “airBaltic” piešķirtu VIP statusa karti sakrājušas punktus arī par dienesta lidojumiem un iegādājušās aviobiļetes privātiem lidojumiem. Šajā rīcībā KNAB saskatījis likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” valsts amatpersonām noteikto speciālo dāvanu pieņemšanas ierobežojumu pārkāpumu pazīmes un sācis vairākas administratīvo pārkāpumu lietvedības.

Tomēr galu galā KNAB atzinis minētos administratīvos pārkāpumus par maznozīmīgiem un izteicis valsts amatpersonām vienīgi mutvārdu aizrādījumus.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ēriks
Ēriks

Cik jauki!.Varbūt valsts varētu izmaksāt arī pārējiem iedzīvotājiem kādu.lidojumu!

Vilks
Vilks

Nožēlojamie!

wers
wers

Ko vēl var gaidīt šajā sapuvušajā, uz nodokļu maksātāju rēķina eksistējošajā, zagļu jūrā? Ņem kuru gribi-visi zog! Ciniski un daudz. 1/4 valsts budžeta aiziet pa kabatām. Kaut ātrāk pajuktu šī smirdīgā valsts! Es mīlu šo zemi, bet neieredzu šo valsti!

lasītājs
lasītājs

Jā, Dienā jau šī tēma šodien apcilāta, tikai tur ir par maksu. Šeit par velti, bet izskatās ka īsāka versija. Gan jau Lapsa to publicēs šodien arī pietiekcomā, tur varēs izlasīt Dienas variantu, bet bez maksas.

saka
saka

Normalas rūpes par ģimeni – kā gan savādāk bezkompromisa tiesiskumā? Te jau būtu pat kaut kāda minimāla’norma jānosaka