Ušakovs pievienojies EP intergrupai, kas iestājas par LGBTI tiesībām

Nils Ušakovs

Bijušais Rīgas mērs, šobrīd Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Nils Ušakovs pievienojies EP intergrupai, kas iestājas par LGBTI kopienas tiesībām.

LGBTI intergrupa norādījusi, ka Ušakovs esot pirmais pilntiesīgais biedrs no Latvijas.

Savukārt Eiropas sociālistu, sociāldemokrātu un leiboristu partiju LGBTI organizāciju tīkls “Rainbow Rose” apsveikumā pieminēja, ka Ušakovs Rīgas mēra amatā esot “atbalstījis un devis savu ieguldījumu “Baltijas praidā”, palīdzot LGBTI kopienai gūt lielāku pieņemšanu un cieņu sabiedrībā”.

“Twitter” lietotāji no Latvijas gan komentāros pauduši citādu viedokli.

LGBTI grupa ir lielākā no EP apmēram 30 intergrupām, kurās apvienojušies deputāti no dažādām valstīm un EP politiskajām partijām. LGBTI intergrupā ir vairāk nekā 150 biedru, kuri pārstāv visas ES dalībvalstis un gandrīz visas EP partijas.

Ušakova vārds atrodams intergrupas biedru sarakstā.

Intergrupās iespējams darboties arī neformāli. Kā vietnē “Twitter” norāda EP deputāta Ivara Ijaba asistente Dace Bargā, Ijabs LGBTI intergrupā darbojas kā “atbalstošais biedrs”, balsojot par lēmumiem, kas veicina LGBTI tiesības, un piedaloties atbalsta pasākumos.

Kas ir Eiropas Parlamenta intergrupa?

Līdztekus darbam politiskajās grupās, komitejās, delegācijās un plenārsesijā, eirodeputāti satiekas un sadarbojas arī tā dēvēto “intergrupu” ietvaros. Šīs neformālās starppartiju sadarbības grupas ir tādi kā klubi, kuros deputāti apspriež noteiktas tos interesējošas tēmas. Patlaban ir reģistrētas pavisam 23 intergrupas, tostarp dzīvnieku labturības, klimata pārmaiņu, pretkorupcijas, mākslīgā intelekta, bērnu tiesību, invalīdu tiesību un kristietības Tuvajos Austrumos intergrupas, lasāms EP mājaslapā.

Intergrupu vēsture aizsākas 1979. gadā. Tās nav oficiālas Eiropas Parlamenta struktūrvienības, bet gan neformālas starppartiju sadarbības grupas, kuras veido eirodeputāti ar dažādu politisko pārliecību, taču kopējām interesēm. Tās dod iespēju parlamentāriešiem no 177 EP politiskām partijām satikties neformālā gaisotnē, pārrunāt specifiskus jautājumus, apmainīties ar informāciju, specializēties, kā arī veidot kontaktu tīklu.

Intergrupas veltītas tādiem jautājumiem kā vīna darīšana, dzīvnieku labturība, klimata pārmaiņas, pretkorupcija, mākslīgais intelekts, bērnu tiesības, invalīdu tiesības un kristietība Tuvajos Austrumos.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar