TV kanālu satrauc Viņķeles draudi raidījumam Preses klubs atņemt valsts finansējumu

Ilze Viņķele

Pagājušajā nedēļa pamatīgu ažiotāžu sabiedrībā izraisīja telekanāla “RīgaTV 24” raidījums “Preses klubs”, kura laikā izcēlās domstarpības starp Saeimas deputāti Ilzi Viņķeli un Latvijas Nacionālās skolotāju savienības priekšsēdētāju, Vokālās akadēmijas vadītāju Edgaru Kramiņu. Telekanāla pārstāvjus satraucis fakts, ka Viņķele, nespējot izturēt saspīlēto situāciju, skaļi pauda savu attieksmi pret raidījumu, tiešraidē sakot, ka raidījumam “Preses klubs” var atņemt valsts finansējumu.

Kanāla direktors Klāvs Kalniņš norāda, ka nebija gaidījis šādu politiķes nostāju, jo no tā varot secināt, ka Latvijā joprojām iespējams ierobežot viedokļu daudzveidību.

“Katram ir tiesības paust savu viedokli, bet nepareizi ir tas, ka deputāts, nespējot paciest asus komentārus, lai izietu no situācijas, paziņo, ka raidījumam atņems valsts finansējumu. Trīs gadu laikā ir pārraidīti vairāk nekā 800 “Preses kluba” raidījumi. Nedēļā raidījums sasniedz vairāk nekā 200 tūkstošus skatītāju, un televīzijas kanāla kopējais “reach” ir aptuveni 470 tūkstoši. “Preses klubs” ir kļuvis par vienu no vadošajiem informatīvi izglītojošajiem raidījumiem Latvijā. Ir skumji, ka Saeimas deputāts to vēlas ierobežot. Atņemot finansējumu apraidei, tiek atņemta sabiedrībai iespēja dzirdēt, redzēt un domāt, jo raidījums “Preses klubs” sniedz iespēju dažādiem viedokļu līderiem paust savu nostāju, kas turpretī skatītājam ļauj iegūt daudzpusīgu skatījumu par attiecīgo tēmu,” saka Kalniņš.

Savukārt raidījuma vadītājs Aivis Ceriņš savu nostāju paudis sociālajā tīklā “Facebook”, sakot: “Esam tiešraidē katru darba dienu, lai diskutētu par aktuālajām ziņām medijos, “Facebook”, tviterī utt., pieaicinot 3 sabiedrībā vairāk vai mazāk zināmus personāžus no dažādām sfērām ar dažādiem viedokļiem. Viesi pirms raidījuma zina gan tematus, gan sarunas biedrus. Raidījuma mērķis likt skatītājam paskatīties un padomāt, kas slēpjas zem ziņu virsrakstiem un zemtekstiem. Mani neinteresē melošana, zombēšana u.c. līdzīgas parādības.”

Telekanāla pārstāvji paskaidro, ka, aicinot viesus uz raidījumu, neprognozē, kādas ir personāžu personīgās attiecības – viņi tiek aicināti, lai izteiktos par sabiedrībai svarīgiem notikumiem. Arī piektdienas raidījumā bija plānots apspriest svarīgas izglītības problēmas, par kurām varētu izteikties gan Saeimas deputāte, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas pārstāve Ilze Viņķele, gan Latvijas Nacionālās skolotāju savienības priekšsēdētājs Edgars Kramiņš.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
bhdnd
bhdnd

Un atkal kārtējo reizi galvenais jautājums – kā liberālā ideoloģija, liberālie mediji un liberāli politiķi kaitē šai un arī citām valstīm palika aiz kadra.