Šuplinska gatavojas pārsūdzēt sev nelabvēlīgo spriedumu LU rektora vēlēšanu jautājumā

Ilgas Šuplinskas (JKP) vadītā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) gatavojas pārsūdzēt sev nelabvēlīgo spriedumu Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanu jautājumā.

IZM uzsver, ka “šī brīža situācija nekādā ziņā nav vērtējama kā valsts un LU strīds, bet gan kā process, kurā svarīgi noskaidrot daudzus valstij un augstskolām būtiskus jautājumus”.

Šuplinska joprojām ir pārliecināta, ka valdībai sakarā ar rektora ievēlēšanas procesā pieļautajiem pārkāpumiem bija jāpieņem lēmums neapstiprināt Indriķi Muižnieku rektora amatā.

“Domājot par augstākās izglītības sistēmas pilnveidi, ir svarīgi iegūt autoritatīvu tiesas skaidrojumu par šobrīd spēkā esošā Augstskolu likuma un LU Satversmes iztulkojumu. It sevišķi, ja tiesas sniegtais skaidrojums atšķiras no Ministru kabineta un Indriķa Muižnieka skatījuma,” teikts IZM paziņojumā.

Ministrijā sacīja, ka “laikā, kad notiek darbs pie augstskolu pārvaldības modeļa maiņas un tiek izstrādāts jauns Augstskolu likums un Zinātniskās darbības likums, ir ļoti svarīgi izvērtēt, vai pašreizējā Augstskolu likumā ietvertā norma par Ministru kabineta tiesībām apstiprināt augstskolu rektoru ir saglabājama”.

“Augstskolu likums nosaka un aizsargā augstskolu autonomiju, taču autonomija nevar būt absolūta, tai jābūt saskaņotai ar sabiedrības un valsts interesēm,” uzstāj Šuplinska.

Jau vēstīts, ka valdība augusta beigās pēc ilgām diskusijām nolēma neapstiprināt Muižnieku LU rektora amatā, jo IZM skatījumā rektora vēlēšanās ir pārkāpta Augstskolu likumā un likumā “Par Latvijas Universitātes Satversmi” noteiktā LU rektora ievēlēšanas kārtība un noteikumi.

Prasot atcelt valdības izdoto administratīvo aktu, Muižnieks vērsās Administratīvajā rajona tiesā. Viņš arī lūdza noteikt pagaidu liegumu jauna rektora ievēlēšanai, kas nozīmētu, ka līdz strīda izšķiršanai pēc būtības LU nevarētu tikt pie jauna rektora.

Pirmdien Administratīvā rajona tiesa lēma apturēt Muižniekam nelabvēlīgo Ministru kabineta lēmumu. Pašlaik vēl nav zināms, kad tiesa lietu skatīs pēc būtības. Apturot Ministru kabineta rīkojuma darbību, tiek apturētas visas ar to radītās tiesiskās sekas. Tādējādi par rektora pienākumu izpildītāju ir atzīstams Muižnieks.

Tiesas lēmums stājas spēkā nekavējoties. Lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā 14 dienu laikā no tā pieņemšanas dienas.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) norādījis, ka respektē tiesas lēmumu un sagaida Šuplinskas priekšlikumus par turpmāko rīcību. Kā redzams, Šuplinska nolēmusi spriedumu pārsūdzēt.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Egils
Egils

Cerams , ka NA ministri šoreiz stulbi nepakļausies Šuplinskas šantāžai !

gača
gača

Pareizi ir. Arī Vācijā ministrs vai nu apstiprina, vai neapstiprina izvirzīto rektora kandidātu. Manuprāt tas tikai normāli ka sarakstis esošie pārstāj vadīt LU.

Stienis
Stienis

Viss viņas teiktais ir tikai atrunas. Par to liecina kaut vai viņas ieceltais pagaidu rektors (nu jau bijušais), kurš ir nu ļoooti tālu no ideāla rektora. Diemžēl neticu, ka ministri vada tie ideāli, kurus viņa mums te atreferē.

Saaba
Saaba

Viena problema- mums skolotāji, augstskolu personāls un administratori nav ierēdņi

Ina
Ina

Gatavojies Šuplinska labāk atpakaļ uz savu Latgales sādžu !

Skate
Skate

Nu ko Latgale sliktu ir izdarijusi, ka tā jāsoda? Drošāk tad jau uz Vircavu, lai vietēja bernudārzā izvēršas- būtu gana laba pieskatītāja.

Sniedziņš
Sniedziņš

Tas ir labi, ka gatavojas, citādi pārāk bieži iznāk kā pīlei uz ledus