Staķis: Pieminekļa Pārdaugavā demontāžas izdevumi ir vien 10% (no apmēram 2 miljoniem eiro)

Mārtiņš Stakis

Pēc demontāžas nav plānots saglabāt nevienu no padomju armijai veltītā pieminekļa Pārdaugavā daļām, šorīt LTV “Rīta panorāmā” pastāstīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Pēc politiķa vārdiem, pieminekļa kompleksu nojauks pa daļām. Tā kā Okupācijas muzejs nevienu no tām nav atzinis par māksliniecisku vērtību, viss piemineklis tiks pilnībā utilizēts.

Rīt, 4.augustā, plkst.15 ir sasaukta Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēde, kurā paredzēts lemt par finansējumu “Pieminekļa Padomju karavīriem – Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem” demontāžai. Sēde būs slēgta, jo tās laikā var tikt izskatīta ierobežotas pieejamības informācija. Neoficiāla informācija liecina, ka šim mērķim plānots atvēlēt ap 2,1 miljonu eiro.

Staķis stāstīja, ka pieminekļa demontāža veidojot vien ap 10% no visa projekta izmaksām, jo pēc tam kompleksa teritoriju plānots pārvērst par parku. Darbu veikšanai būvnieks ir izraudzīts, bet pašvaldība to pirms laika neatklās, tāpat kā par darbu sākšanu drošības nolūkos paziņos ļoti neilgi pirms demontāžas.

Rīgas rātsnamā Rīgas domes vadība ceturtdien, 4.augustā, plkst.11, informēs par jaunumiem saistībā ar pieminekļa Uzvaras parkā demontāžas procesu, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē. Brīfingā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis, pilsētas izpilddirektors Jānis Lange un sabiedrības par atklātību “Delna” direktore Inese Tauriņa.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Andris
Andris

Interesanti, kas ir Staķu dzimta, ko viņi darīja Padomju laikos un kādus Komunistiskās partijas amatus ieņēma????? Šādi tirliņi visos laikos ir bijuši vadībā, jo veikli saož pārmaiņu vējus un spēj tiem “patriotiski” pielāgoties. Ja kāds uzskata, ka Uzvaras piemineklis apdraud Latvijas valsts drošību, Latvijas tautas pastāvēšanu, tad tas tiek stipri maldināts ar Eiropas pseidovērtībām.

hei, Staķi !
hei, Staķi !

Mazāk runāt, vairāk darīt.