Slidenās ietves Staķi un Ķirsi gāzt nespēj

Šodien Rīgas dome neatbalstīja opozīcijas ierosinājumu atstādināt no amata Rīgas domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi (PP) un vicemēru Vilni Ķirsi (JV).

Parakstus amatpersonu atbrīvošanai no amata vāca frakcija “Saskaņa”, bet aicinājumu sasaukt ārkārtas domes sēdi atbalstīja arī “Gods kalpot Rīgai” (GKR) un Latvijas Krievu savienība (LKS).

Visasāk par amatpersonu atstādināšanu uzstājās “Saskaņas” deputāti, kuri uzvēra, ka joprojām Rīgā ir ielas, kurās ir ledus un automašīnas nekontrolēti slīd. Savukārt ietves ir pārvērtušās ledū un desmitiem cilvēku paslīdot un nokrītot ir guvuši traumas.

“Saskaņa” pārmeta koalīcijai aklumu un kurlumu par notiekošo Rīgas ielās un nekaunību apgalvot, ka viss tika notīrīts laikus un labi.

Viņu ieskatā Rīgas mērs un vicemērs netiek galā ar saviem pienākumiem, tādēļ viņi būtu jāatstādina no amatiem. Arī GKR pievienojās šai kritikai.

Ņemot vērā, ka LKS jau sākotnēji pauda viedokli, ka neatbalstīs amatpersonu atlaišanu, bet izteica priekšlikumus, kas būtu jādara lai situāciju uzlabotu, arī LKS saņēma daļu kritikas par piesliešanos koalīcijai.

GKR frakcijas vadītājs šo politisko spēku nosauca par “Progresīvo krievu savienību”, norādot uz tās sadarbību ar lielāko koalīcijas frakciju “Par/Progresīvie”.

Pozīcijas deputāti bija labi sagatavojušies šai sēdei un citēja vairākas ziņas un demonstrēja televīzijas sižetus par piesnigušajām un netīrītajām ielām laikā, kad pie varas Rīgā bija “Saskaņa” un “GKR”.

Savukārt Ķirsis uzsvēra, ka līgumi ar ielu apsaimniekotājiem ir spēkā kopš tiem pašiem laikiem, kad Rīgā valdīja pašreizējās opozīcijas partijas.

Ķirsis atzina, ka stiprās snigšanas laikā bija problēmas, īpaši tās bijušas izteiktas uz ietvēm krustojumu zonās. Šajās vietās veidojās sniega vaļņi un uz gājēju pārejām krājās ūdens.

Politiķis piebilda, ka līgumos ar ielu uzturētājiem nav paredzēts tīrīt šīs zonas. Un ielu uzturētāji esot tie paši, kas to darot jau gandrīz 10 gadus.

Taču Ķirsis norādīja, ka arī šajā situācijā ir izdarīts arī kas labs, piemēram, tika tīrītas trešās kategorijas ielas. Cilvēki esot to novērtējuši. Šī iniciatīva tikšot turpināta.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skaidrīte Levana
Skaidrīte Levana

Murlak! Nerādi zobus!

Stārķis
Stārķis

Tie staķīši tajās Rīgas ielās tika salikti kā laikabumbas. Tas bija tikai laika jautājums līdz ziemai un sniegam. Padomju laikos bija pants par sabotāžu, kuru varētu piemērot galvenajiem autoriem domē.

Bujduj
Bujduj

Staķīši iedarbojas lēni, bet noteikti un rezultatīvi.