Satiksmes ministrijā joprojām nav valsts sekretāra

Jauna Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra meklējumus apgrūtina esošais atalgojuma līmenis, kā arī vāji organizētā ierēdniecības rotācija un kadru izaugsmes veicināšana valsts pārvaldē, skaidrojis satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Ministrs stāstīja, ka valsts sekretāra meklējumi turpinās nemitīgi.

“Diemžēl ir jāmin divas lietas. Viena ir esošais atalgojuma līmenis augstākajai ierēdniecībai un tas attiecas ne tikai uz valsts sekretāru, bet arī uz struktūrvienību vadītājiem,” teica Linkaits, piebilstot, ka tiek sludināti konkursi arī uz ministrijas komunikāciju speciālistu, juristu amatiem un pārsvarā nākas dzirdēt izsmieklu par atalgojumu, kas tiek piedāvāts. 

Linkaits teica, ka tas ir īpaši izteikti, ja to salīdzina ar transporta nozari, kur ir aviācija, dzelzceļš, citi sektori ar ļoti labu algu līmeni, tostarp starptautiskā līmenī. 

“Diemžēl atrast valsts sekretāru, kura atalgojums ir 2400 eiro pirms nodokļu nomaksas, ir grūti, jo cilvēki ļoti labi arī apzinās, kāds tas ir atbildības līmenis,” teica ministrs.

Kā otru iemeslu, kas apgrūtina valsts sekretāra atrašanu, Linkaits minēja to, ka valsts pārvaldē līdz šim ļoti vāji ir organizēta ierēdniecības rotācija un kadru izaugsmes veicināšana. 

“Līdz ar to valsts pārvaldē arī nav kadru rezerves, no kuras, ja ir tāda vajadzība, var pasmelties. Tāpat problēma ir ļoti dziļā specializācija konkrētos sektoros,” stāstīja satiksmes ministrs.

Viņš teica, ka ir uzrunāti vairāki cilvēki, kuri ir atteikušies atalgojuma un atbildības attiecības dēļ. “Mēs esam uzrunājuši cilvēkus, kuri ir atteikušies, jo šī viņiem esot pilnīgi sveša un nesaprotama joma, kurā jāielec,” pauda Linkaits, piebilstot, ka meklējumu process turpinās.  

Kā zināms, šogad aprīlī amatu pēc abpusējas vienošanās atstāja iepriekšējais SM valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš, kurš amatā strādāja kopš 2013.gada.

Savukārt atklātais konkurss par SM valsts sekretāra amatu noslēdzās bez rezultāta, jo pretendents, kurš saņēma visaugstāko vērtējumu konkursā, neguva Linkaita apstiprinājumu politiskās piederības dēļ. 

Linkaits skaidroja, ka viņš pieņēmis lēmumu neatbalstīt konkursā uzvarējušo SM valsts sekretāra amata kandidātu, pamatojoties uz Valsts pārvaldes iekārtas likumu, kas paredz, ka vecākajam valsts civildienesta ierēdnim ir jābūt politiski neitrālam. Ministrs uzskatīja, ka konkursā uzvarējušais amata kandidāts varētu nebūt politiski neitrāls, jo viņš iepriekš kandidēja Saeimas vēlēšanās, kā arī ieņēma partijas “Par!” valdes locekļa amatu.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
trackback
SATIKSMES MINISTRIJĀ JOPROJĀM NAV VALSTS SEKRETĀRA - Protesti.lv

vēlēšanās, kā arī ieņēma partijas “Par!” valdes locekļa amatu.

derdz
derdz

Vai kāds aizvieto? Amats? Vai piemaksa pienākas par aizvietošanu? Cik procenti? Vai nav izdevīgi, ka lielāka alga par tik procentiem?