Saeimas kavēšanās izdot Kaimiņu kriminālvajāšanai var ietekmēt lietas izmeklēšanas kvalitāti

Artuss Kaimiņš

Saeimas kavēšanās izdot kriminālvajāšanai deputātu Artusu Kaimiņu var ietekmēt lietas izmeklēšanas kvalitāti, uzskata prokurors Māris Urbāns.

Jau tagad nepārprotami tiek ietekmēti lietas izskatīšanas termiņi, jo prokurors nevar izsniegt apsūdzību un veikt turpmākās procesuālās darbības, kamēr Saeima nav lēmusi par deputāta izdošanu kriminālvajāšanai, skaidro prokuratūrā.

“Tas var ietekmēt lietas izmeklēšanas kvalitāti, ja persona izdomās sniegt liecību par izvirzīto apsūdzību un lietā nāksies pārbaudīt viņa izvirzītos argumentus.

Jo vairāk laika paiet no pārbaudāmiem notikumiem, jo grūtāk ir iegūt kvalitatīvus pierādījumus,”

norāda Urbāns.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija 16.decembrī vēl nepaguva izskatīt jautājumu par parlamenta deputāta Kaimiņa izdošanu kriminālvajāšanai saistībā ar grāmatvedības dokumentu viltošanu.

Komisijas sēdē pirms tam laiku aizņēma citu jautājumu skatīšana. Netika noteikts konkrēts laiks, kad komisija atgriezīsies pie šī jautājuma, bet izskanēja iespēja, ka tas varētu notikt janvārī.

Paredzams, ka nākamajā šim jautājumam veltītajā sēdē deputāti vēlēsies uzklausīt atbildīgā prokurora atbildes uz uzdotajiem jautājumiem par Kaimiņa lietu. Tāpat parlamentāriešiem vēl jāiepazīstas ar politiķa iesniegto informāciju.

Urbāns komisijā pauda, ka krimināllietā ir iegūti pietiekami pierādījumi, lai celtu apsūdzību Kaimiņam par to, ka viņš ar nodomu esot viltojis SIA “Al De Media” grāmatvedības dokumentus. Dokumentu viltošanai Kaimiņš esot izmantojis citas personas, kuras sastādīja šos dokumentus, bet kuras nav saucamas pie kriminālatbildības, jo nezināja, ka dokumentos ir iekļautas patiesībai neatbilstošas ziņas, norādīja prokurors.

Prokuratūra jau oktobra beigās lūdza Saeimu piekrist izdot Kaimiņu kriminālvajāšana pēc Krimināllikuma 217.panta 1.daļas par uzņēmumam vai organizācijai likumos noteikto grāmatvedības dokumentu, gada pārskatu, statistikas pārskatu vai statistiskās informācijas slēpšanu vai viltošanu. 

Par šādas normas pārkāpumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz vienam gadam, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs Kaimiņu aizturēja 2018.gada jūnijā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Foto: Saeima.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Milda
Milda

Vai neredzat , ka viņš ir Vienotības sulainis , balsojumos derīgs kangars !

virgo
virgo

Vieglāk tvarstīt Kaimiņu vai Zakatistovu nekā iesēdināt mega-krāpnieku Lembergu?

Vilks
Vilks

Kāpēc Lembergs mega krāpnieks?Vēl neviens to nav pierādījis.Apgalvot ko tādu var tikai ar prāta mazsspēju ķerts cilvēks. Kaimiņš reāls alkaholiķis gan spēj nosvilināt dzīvokli. Bordāns ,Jurašs,Linkaits,Zakapistovs , tie visi jāpārbauda un pamatīgi!