Saeima apstiprina Juri Stukānu ģenerālprokurora amatā

Saeima ceturtdien, 18. jūnijā, ģenerālprokurora amatā apstiprināja tiesnesi Juri Stukānu.

Par viņa apstiprināšanu amatā nobalsoja 92 deputāti. Neviens nebalsoja pret un neatturējās.

Saeimas deputāte Inese Voika (“Attīstībai/Par!”) pirms balsojuma uzsvēra, ka sarunās ar “Attīstībai/Par!” frakciju Stukāns “radīja pārliecinošu iespaidu – gan viņa atklātā personība, gan redzējums par to, kādas izmaiņas būtu nepieciešams veikt prokuratūrā”. Viņa norādīja, ka “Attīstībai/Par!” ir būtiska Stukāna izpratne un zināšanas par nozari, vīzija par to, kā uzlabot prokuratūru sadarbību ar izmeklētājiem.

“Tas ir ļoti nozīmīgi pirmstiesas izmeklēšanas stiprināšanai. Jurim Stukānam ir plaša pieredze citos tiesu varas atzaros, ne pašā prokuratūrā, tomēr tiesneša darbā viņam ir bijusi iespēja pārliecināties, kā savus pienākumus veic prokurori. Tas ļaus uz prokuratūras darbu paskatīties no cita skatupunkta,” sacīja Voika, solot Stukānam atbalstu un vēlot veiksmi. 

Arī opozīcijas deputāts Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība) sacīja, ka ZZS frakcijai, uzklausot Stukāna redzējumu par Ģenerālprokuratūras tālāko attīstību, atbildes ļoti patika. “Visas frakcijas vārdā varu teikt, ka gribam, lai Stukāna idejas īstenotos dzīvē,” uzsvēra Valainis.

Stukāns iepriekš Saeimas Juridiskās komisijas deputātiem, kuri vienbalsīgi atbalstīja lēmumprojektu par Stukāna apstiprināšanu ģenerālprokurora amatā, uzsvēra, ka viņa mērķis ir nodrošināt likumību Latvijā, tāpēc viņš izvēlējies kandidēt uz ģenerālprokurora amatu. Stukāns skaidroja, ka prokuratūras uzdevums ir nodrošināt pirmstiesas kriminālprocesu un lietu virzību.

Viņš uzskata, ka esošā kārtība ir uzlabojama, nemainot likumu, bet pilnveidojot prokurora lomu pirmstiesas izmeklēšanā. Tas nozīmē, ka kriminālprocesa virzībā vadošo un galveno lomu jāieņem prokuroram.

Stukāns ir Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētājs. Savulaik viņš strādājis arī Ziemeļu rajona tiesā, bijis Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs, strādājis Tieslietu ministrijā un Iekšlietu ministrijas informācijas centrā.

Stukāns ir viens no redzamākajiem savas profesijas pārstāvjiem. Viņš nav vairījies no publiskas spriedumu skaidrošanas, nereti piedalījies Saeimas komisiju sēdēs, kā arī bijis viens no VDK (Valsts drošības komitejas) dokumentu izpētes komisijas dalībniekiem.

Stukāns pirms teju 20 gadiem saņēma disciplinārsodu, strādājot Iekšlietu ministrijas informācijas centrā. Toreizējo ministru Māri Gulbi neapmierināja, ka darbinieks kabinetā bija novietojis par valsts naudu pirktu televizoru un videomagnetofonu. Gulbis šādu rīcību atzinis par izšķērdību.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Strādnieks
Strādnieks

Cerams, ka valdošā kliķe viņu nesalauzīs !

zemnieks
zemnieks

Cerams, ka viņš būs labāks nekā iepriekšējie ģeķi.