Sabiedrība uzjautrinās par Kaimiņa tvītiem Trampam

Sociālajos tīklos jautrību izraisījis Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa naksnīgais ieraksts tviterī, kas adresēts… Amerikas Savienoto Valstu prezidentam Trampam.

Nav zināms, kas pamudināja Artusu Kaimiņu agri no rīta (vai varbūt deputātam tas bija vēls vakars?) tviterī uzrunāt ASV prezidentu Donaldu Trampu.
.
Savā tvītā Kaimiņš vaicāja, ko Tramps domā par Latviju. Tomēr, zibenīgu atbildi nesaņēmis, KPV.LV līderis ASV prezidentam sūtīja vēl vienu, nu jau garāku vēstījumu:
.
kaimins2
Kaimiņš atgādina (ja nu ASV prezidents ir piemirsis tādu visai pasaulei svarīgu lietu), ka ir Saeimas deputāts, un skaidro, ka Latvijas prezidents Vējonis Vašingtonā nav sapratis Trampa uzdotos jautājumus.
.
Vai tur vainojama agrā rīta stunda, vai kas cits, taču Kaimiņam misējusies pareizrakstība:  “‘Awful ‘, nevis awul, Understand ‘nevis understund, un ‘communication ‘, nevis cominication. ‘ Parliament ‘ nevis parlament, ‘ ‘Lithuanian ‘nevis Lithaunian. ‘ It’s ‘nevis its. Cik daudz kļūdu vienā īsā tvītā?! Man acis sāp to tvītu lasot,” raksta kāda sociālo tīklu lietotāja.
.
Piecos no rīta rakstītos tvītus Kaimiņš vēlāk izdzēsis, bet acīgā tauta nelietīgi saglabājusi to skrīnšotus un nu par to uzjautrinās.
Pazemo savu valsti
Viedoklis par Artusa Kaimiņa kā Saeimas deputāta rīcību ir lietišķās etiķetes, protokola, galda un saskarsmes kultūras ekspertei un konsultantei Aijai Strautmanei.“Šāda rīcība, protams, ir ārpus jebkura protokola. Uz Saeimas deputātiem attiecas specifiski noteikumi, un šeit tie ir pārkāpti. Kaimiņa kungam bija jāsaskaņo komunikācija ar Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci,” skaidro speciāliste. “Sazvanīties brīvā veidā ar ASV prezidentu Artuss Kaimiņš varētu tad, ja starp viņiem būtu draudzība. Citādi viņš kā deputāts ir pazemojis savu valsti,” kritiku nežēlo Aija Strautmane.

Savukārt reklāmas speciālists Ēriks Stendzenieks Kaimiņa tvītus Trampam sauc par skandālu politiskajā arēnā. “Parasts cilvēks [kā es], arī izdzēris pāris vīnus, var Trampam rakstīt, ka viņš vada valsti nepareizi. Bet Saeimas deputātam, kurš devis zvērestu Latvijas karoga priekšā, rakstīt citas – un visietekmīgākās! – valsts līderim, žēlojoties, ka mūsu valsts, mūsu prezidents, mūsu politika un mūsu vērtības ir sliktas, nozīmē valsts nodevību. Kā būtu, ja Tramps vizītē Latvijā teiktu, ka Amerika ir korumpēta, neveiksmīga un atpalikusi?  Kas notiktu, ja ASV kongresmenis tā rakstītu Vējonim? Viņš sēdētu cietumā. Šie Kaimiņa tvīti ir sīkas nodevības un pieglaimošanās piemērs,” saka Stendzenieks.

“Izskatās, ka divi vientuļi cilvēki sevi ir atraduši,” – tā par Kaimiņa un Trampa tvītiem teic politologs Ivars Ījabs. Viņš liek noprast, ka arī Trampam mēdz būt specifiskāki komentāri tviterī un arī nereti tapuši rīta agrumā. Politologs šajā situācijā saredz humoru, proti, ar “ar Trampu gan viss ir vieglāk – viņš nedzer,” pasmejas Ījabs.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Zeltīte
Zeltīte

Pretīgs, neaudzināts idiots! Diez vai viņa tvītu grbētu lasīt Baltā nama apkopēja, kur nu vēl Tramps!

Scotty
Scotty

“Vai tur vainojama agrā rīta stunda, vai kas cits, taču Kaimiņam misējusies pareizrakstība: vārda awfull (briesmīgs) vietā viņš uzrakstīja awul.”

Vispār awful raksta ar vienu “l”. :)

silvija
silvija

muldėtåji…..