Roberts Zīle ierindots ietekmīgāko eiroparlamentāriešu topā

Roberts Zīle

Eiropas Parlamenta (EP) viceprezidents un EP deputāts Roberts Zīle (NA) vienīgais no Latvijas politiķiem iekļauts ietekmīgāko eiroparlamentāriešu “Top 100”, ierindojoties 16.vietā, vēsta nra.lv, atsaucoties uz aģentūru LETA, kuru informējis deputāta pārstāvis Kārlis Būmeisters.

Viņš norāda, ka Briselē bāzētā pētniecības platforma “EU Matrix”, balstoties uz nozares ekspertu, datu bāžu pārskata un digitālo analītiku, publicējusi 100 ietekmīgāko EP deputātu indeksu ar papildu izvērstu divdesmit ietekmīgāko deputātu sarakstu no pašreizējiem 705 EP pārstāvjiem.

Tā vidū kā vienīgais no Baltijas un Austrumeiropas valstīm 16.vietā iekļuvis EP viceprezidents un tā vadības biroja loceklis Zīle, kurš EP pārstāv Eiropas Konservatīvo un reformistu frakciju, vienlaikus kā koordinators vadot frakcijas darbu transporta komitejā un kā pilntiesīgs loceklis strādājot vēl divās likumdošanas komitejās.

Paplašinātajā ietekmīgāko simts deputātu sarakstā kā otrs no Baltijas valstīm iekļuvis arī bijušais Igaunijas premjerministrs Andruss Ansips, ierindojoties 44.vietā.

Zīles ietekmes reitings, kā atklāts pētījumā, galvenokārt balstījies uz ieņemtajiem augstajiem amatiem – deputāts nesen kā pirmais Baltijas valstu vēsturē ievēlēts EP viceprezidenta amatā, viņa ilggadējo atrašanos EP frakcijas vadībā, kā arī īpaši izcelta aktīva likumdošanas darbība ekonomikas, transporta un budžeta sfērās.

Roberts Zīle pauž gandarījumu par šādu novērtējumu, atzīmējot, ka darbs kā pilntiesīgam deputātam vairāk nekā trīs EP komitejās savienojumā ar EP vadību ir reta parādība, lai gan ne vienmēr politiķa paveikto var vērtēt ciparos un indeksos.

“Vienlīdz svarīga ir nemainīga vērtību kursa īstenošana un darbs ilgtermiņā. Visdrīzāk šis reitings pierāda to, ka Eiropas politikā ietekmi bez pieredzes, reizēm patīkamas, reizēm rūgtas, iegūt nav iespējams,” skaidro Zīle.

Ietekmes indeksa vērtējumu galvenokārt veido ieņemamie vadošie amati, faktiskais likumdošanas darbs, deputāta politiskā tīkla mērogs, dalība komitejās un balsošanas paradumi.

Ietekmes reitinga augšgalā ir EP prezidente Roberta Metsola, EP lielāko frakciju vadītāji Manfrēds Vēbers un Irače Garsija Peresa, kā arī vairāki citi EP viceprezidenti, komiteju vadītāji un koordinatori.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Apinis
Apinis

Viņš ir tik pat gudrs kā es.

Janka
Janka

No tautas atrauto Eiropas birokrātu tops. Uz nākošo pārvēlēšanas terminu var necerēt.

kalašnikovs
kalašnikovs

Manā skatījumā mēsls!

Varbūt tā būtu labāk?
Varbūt tā būtu labāk?

No 100 parlamentāriešiem ierindots TOP100 labāko un ietekmīgāko sarakstā kā 100tais :D

muti
muti

Nemelo, urla!

levita pautlaizis kariņš
levita pautlaizis kariņš

Zīle ir naciks

korekcija
korekcija

Pūķins – Putlers.