Rinkēvičs par prezidenta kancelejas vadītājas vietnieci izraudzījies bijušo VID Nodokļu pārvaldes direktori Daci Pelēko

Jaunievēlētais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš amatā stāsies 8. jūlijā, par Valsts prezidenta kancelejas vadītājas vietnieci ir izvēlējies Finanšu ministrijas (FM) Ēnu ekonomikas ierobežošanas koordinācijas departamenta direktores amatā nesen stājušos Daci Pelēko.

Tviterī Rinkēvičs raksta, ka Pelēkās pārziņā būs administratīvie jautājumi. Viņa jaunajā amatā sāks strādāt jūlijā. 

No 2023. gada 1. maija Pelēkā ir Finanšu ministrijas Ēnu ekonomikas ierobežošanas koordinācijas departamenta direktore. Viņu uz šo amatu pārcēla no Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora vietnieces nodokļu jomā amata.

Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne iepriekš norādīja: “Pelēkās kopējā darba pieredze VID pārsniedz 20 gadus, no kuriem lielākā daļa nostrādāta nodokļu administrēšanas jomā, veiksmīgi veidojot profesionālo karjeru un izaugot no galvenā nodokļu inspektora līdz dažādu līmeņu vadītāja amatam nodokļu jomā un kļūstot par VID ģenerāldirektora vietnieku nodokļu jomā.”

Kā zināms, 31. maijā Saeima trešajā vēlēšanu kārtā ar 52 balsīm par nākamo Valsts prezidentu ievēlēja ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuru amatam virzīja koalīcijas partija “Jaunā Vienotība”. 

Rinkēviča komanda vēl tikai top, un tās kodolu veido Rinkēvičam līdz šim tuvākie kolēģi. Prezidenta kanceleju vadīs Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Gunda Reire, bet padomnieks komunikācijas jautājumos būs Mārtiņš Drēģeris, kurš arī līdz šim bija atbildīgs par Rinkēviča sakariem ar presi. Tikmēr padomnieks ārlietās būs Rinkēviča līdzšinējais biroja vadītājs Ārlietu ministrijā Edvīns Severs

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
mitjka
mitjka

te pat pie zilnieces nav jājiet = ta ari peleki pliekani dzivosim :)

andris
andris

vismaz Teikmana kolabrantu komanda nebus,bus Vienotibas” Gimene”…

Anda
Anda

Vai Ārlietu ministram ar 10 gadu stāžu ministra amatā nepieciešams padomnieks ārlietās??? Kā parasti savāks savus drauģeļus un komanda pārsniegs 100 cilvēkus, kas prezidentu apkalpos.

LIEMENIS
LIEMENIS

BET MINORITĀTĒM TAK JĀTURAS KOPĀ.