Rinkēvičs par “iznākšanu no skapja”: “Varēja gadīties, ka mana karjera ar to beidzas”

Rinkēvičs

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) 2014. gada novembrī savā “Twitter” kontā paziņoja, ka ir homoseksuāls. Jaunākajā žurnālā “Ieva” publicēta intervija ar politiķi, kur viņš pastāstījis, kādēļ nolēmis to paziņot publiski un kā šo faktu uztvērusi viņa ģimene. 

Kā paskaidro ministrs, cilvēki piedzimstot tādi, kādi viņi ir, tādēļ viņš vienā brīdī sapratis, ka vairs nav jēgas slapstīties un slēpt šo faktu. 

“Tas, protams, bija lēciens nezināmajā. Tikpat labi varēja gadīties, ka mana karjera ar to beidzas. Bet tā laika valdības vadītāja Laimdota Straujuma, arī Solvita Āboltiņa bija ļoti atbalstošas un pretimnākošas. Sapratu – ja kāds nedauzīs tās stikla sienas, kas ap šo uzceltas, un nelauzīs stereotipus, tad kļūs arvien trakāk.

Tiem, kas šaubās – atzīties vai ne, varu pateikt: tas ir dziļi individuāls lēmums. Jums jāsaprot, ka ne visi to var pieņemt, ne visi to var uztvert, kā jums gribētos, bet ar laiku tomēr visi samierinās,” skaidro Rinkēvičs. 

Ministrs komentē arī to, kā ģimene uztvērusi viņa seksuālo orientāciju: “Nekādu sajūsmas aplausu nebija, bet no mājas arī nedzina prom.”

Tāpat viņš piebilst, ka savas seksuālās orientācijas dēļ nav saskāries ar problēmām arī profesionālajā karjerā. “Līdz ar to varu teikt – pasaulē tas sen vairs nav nekāds ārprāts un šausmas. Turklāt arī Eiropas Savienībā gan premjeru, gan ministru līmenī ir geji, un viņi mierīgi strādā,” skaidro viņš.

Vaicāts, vai vēlētos ģimeni tās tradicionālajā izpratnē, ministrs atbild: “Vismaz šobrīd man ir labi tā, kā ir.”

Kā zināms, ministra paziņojums vietnē “Twitter” izpelnījās lielu uzmanību arī ārvalstu medijos. Laikraksts “The Washington Post” Rinkēviča atzīšanos raksturoja kā “lielu soli geju tiesībām Austrumeiropā”. Laikraksts norādīja, ka Eiropā ir arī citi atklāti homoseksuāli politiķi, taču postpadomju republikās, kur joprojām dominē vecmodīga attieksme pret viendzimuma attiecībām, šāds gadījums vēl nebija bijis.

Tviterī šis paziņojums izraisīja īstu viedokļu vētru, lielākoties šajā sociālajā tīklā cilvēki ministra “iznākšanu no skapja” apsveica kā vēsturisku lēmumu un izteica cieņu par politiķa drosmi. (Vairāk par to lasiet ŠEIT).

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar