Rinkēviča un viņa svītas lidojums uz Dominikānu nodokļu maksātājiem izmaksājis 16 000 EUR

Rinkēvičs

16 000 eiro – šādu summu no Latvijas nodokļu maksātāju kabatas izmaksājis ārlietu ministra Edgara Rinkēviča un viņa svītas oktobra beigās notikušais lidojums uz saulaino Dominikānas Republiku Karību jūras reģionā, raksta Pietiek.com.

Ārlietu ministrija atsakās atklāt ministra komandējuma atskaiti, kas varētu sniegt skaidrību par šī brauciena lietderīgumu. Tā esot ierobežotas pieejamības informācija. Kopā ar vēl divām ministrijas amatpersonām braucienam iztērēti vairāk nekā 16 tūkstoši eiro.

Uz Dominikānu Rinkēvičs devies laikā no 23. līdz 27.oktobrim, lai piedalītos ES-CELAC ārlietu ministru sanāksmē. Viņa svītā bijis nevis iepriekš ierastais līdzgaitnieks Mārtiņš Drēģeris, bet gan jauns pavadonis – ministra biroja trešais sekretārs Edvīns Severs. Tāpat uz Dominikānu devusies departamenta direktora vietniece – Amerikas un Karību valstu nodaļas vadītāja Judīte Dobele.

Severa un Dobeles lidojuma izmaksas bijušas attiecīgi 3078 un 3172 eiro. Toties paša Rinkēviča aizlidināšanai un atlidināšanai no nodokļu maksātāju kabatas iztērēti 8700 eiro. Iemesls – ministram lidojumos ir bijis nepieciešams izmantot biznesa klasi.

Interesanti, ka gan Severa, gan Dobeles izmitināšanai viesnīcā iztērēts pa 537 eiro katram. Savukārt Rinkēvičam viesnīcas izdevumu, ja ticēt oficiālajai atskaitei, romantiskajā un tveicīgajā Dominikānā vispār neesot bijis. Kopā ar dienas naudām brauciens no nodokļu maksātāju kabatas izmaksājis 16 641 eiro.

Ārlietu ministrijas oficiālais skaidrojums ir šāds. ES un Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstu kopienas (CELAC) ārlietu ministru sanāksmes mērķis bijis „padziļināti attīstīt abu reģionu valstu sadarbību stratēģiskās partnerības prioritārajās jomās, kas ietver zinātni, pētniecību, ilgtspējīgu attīstību, tostarp vidi, klimata pārmaiņas, bioloģisko daudzveidību, enerģētiku. Kā arī reģionālo integrāciju, migrāciju, izglītību un nodarbinātību, dzimumu līdztiesību, investīcijas un uzņēmējdarbību, augstāko izglītību un pilsonisko drošību”.

Tāpat 25.oktobrī svinīgā ceremonijā parakstīts nolīgums, ar ko izveido ES un Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstu starptautisku fondu. Un Rinkēvičs bijis tas, kurš šo valstij svarīgo dokumentu parakstījis Latvijas vārdā.

No Rinkēviča komandējuma atskaites varētu noprast, kādu vismaz formālu labumu Latvijai devis šis vairāk nekā 16 tūkstošus eiro izmaksājušais brauciens. Taču Ārlietu ministrija izteiksmīgi klusē – saskaņā ar tās oficiālo atteikumu publiskot šo atskaiti „pamatojoties uz Informācijas atklātības likuma 5. panta otro daļu un Arhīvu likuma 13. panta otrās daļas 3. punktu, katra ĀM darbinieka komandējuma atskaites ir ietvertas ĀM dienesta ziņojumos, un tās ir atzīstamas par ierobežotas pieejamības informāciju”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Pietiek

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
nemec
nemec

varēja tepat laukos izvēdinā!LABĀKAJĀ GADĪJUMĀ VARĒJA AIZBRAUKT UZ BALTKRIEVIJU PAMĀCĪTIES KĀ LIETAS KĀRTOT!

kkkk
kkkk

PAR NODOKLU MAKSATAJU NAUDU BRAUCA – UZPRISINAT.LAIKAM LIDZ KLINKIM.