Reitingi janvārī: pieaug atbalsts ZZS, koalīcijas partija JKP krīt arvien zemāk

ZZS

Pētījumu centra SKDS pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma veiktā aptauja liecina, ka janvārī joprojām populārākā partija bijusi “Saskaņa”. Par to bija gatavi balsot 10,6% aptaujāto.

Otrajā vietā atgriezusies Zaļo un zemnieku savienība (8,2%), kurai, salīdzinot ar decembra aptauju, atbalsts pieaudzis par 1,6 procentpunktiem.

Tālāk ar 7,5% trešo vietu ieņem “Jaunā Vienotība”, ceturtajā vietā ar 5,9% ir Nacionālā apvienība, savukārt 4,6% aptaujāto norādīja, ka balsotu par “Attīstībai/Par!”.

partiju reitingi

Pēc tam seko partija “Progresīvie”, kurai aptaujā atbalstu pauda 3,3% respondentu, savukārt atbalstu robežās no 2,5% līdz 3% saņēma veselas piecas partijas – Latvijas Krievu savienība, Jaunā konservatīvā partija, ”Latvija pirmajā vietā”, Latvijas Reģionu apvienība un partija “Likums un kārtība”, kura kongresā lēma nosaukumu mainīt uz “Katram un katrai”.

Vēl divām partijām atbalsts pārsniedzis 1%, tās ir partijas “Republika” un “Stabilitātei!”, un vēl viens procents balsotu par kādu citu partiju.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, būtiskākā atšķirība ir jau pieminētais atbalsta pieaugums ZZS. Citas partijas piedzīvojušas krietni mazākas svārstības, no kurām salīdzinoši lielāks kritums atbalstā bijis Nacionālajai apvienībai.

Savukārt, ja salīdzinām vēlētāju skaitu, kas vēlēšanās nepiedalītos vai nezina, par ko balsot, atšķirību no decembra faktiski nav – joprojām aptuveni 20% teica, ka uz vēlēšanām neietu, savukārt nepilni 23% atbildēja, ka nav izlēmuši, par ko balsot.

Ja ņemam vērā tikai tos, kas spēja nosaukt savu izvēli, tad redzams, ka pie 5% barjeras, kura jāpārvar, lai iekļūtu Saeimā, notiek liela drūzmēšanās. Janvāra aptauja liecina, ka Saeimā spētu iekļūt “Progresīvie” un Latvijas Krievu savienība, savukārt vēl četras partijas būtu ļoti tuvu. Jāpiebilst, ka līdz Saeimas vēlēšanām atlicis nedaudz vairāk par septiņiem mēnešiem un spēku samērs šajā laikā var būtiski mainīties.

SKDS pētījumā tika aptaujāti 1805 Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 75 gadiem. Puse aptaujāto atbildes sniedza internetā, savukārt otra puse – intervijās dzīves vietās.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
STT
STT

Aptaujas statistisko kļūdu un ticamības intervālu arī pateiksit? Vācijā vismaz tādas pie populācijas aptaujām ir. Citādi iznāk nevis statistika bet vēlmju domraksts.

Šreks
Šreks

Brīnums, ka ir vēl kāds, kas bez JKP par to balsotu.

energoresursu cenas
energoresursu cenas

Es šogad plānoju pirmo reizi dzīvē balsot par saskaņu. Man tas ir ekonomisks lēmums un protesta balsojums, dēļ elektrības, gāzes, degvielas, un cik saprotu drīz arī pārtika būs dārgāka. Es redzu, ka cenām ir politisks raksturs – brīvais gāzes tirgus. Vai arī slēgtās elektrolīnijas ar Baltkrieviju, tāpēc iedzīvotāji nevar nopirkt daudz lētāku Baltkrievijas elektrību. Tā kā paziņu lokā ir daži agresīvi fanāti, pret saskaņu, un ir par sankcijām un visu parējo, tad es izdomāju, ka par godu viņiem un mīļā miera dēļ visiem teikšu ka esmu balsojis par vienotību! Tā ka aptaujām ticēt nevar.

deputāts
deputāts

JKP karogs rokās un uz priekšu – uz reitingu padibenēm!