Pūpols atsauc savu kandidatūru uz NEPLP padomes locekļa amatu

Ansis Pūpols

Žurnālists Ansis Pūpols šodien ierakstā “Facebook” profilā ir paziņojis, ka atsauc savu kandidatūru darbam Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP).

Pūpols “Facebook” skaidro, kādēļ pieteicies darbā uz NEPLP padomi un kādēļ savu pieteikumu atsauc.

Viņš norāda, ka NEPLP padomes locekļiem ir stingri amata ierobežojumi. “Viņi nedrīkst saņemt algu citur, un Saeima šomēnes šīs prasības pastiprināja, nolemjot, ka NEPLP padomes locekļiem vajadzēs arī pielaidi valsts noslēpumam. Pēc tam Saeima izsludināja pieteikšanos darbam NEPLP padomē, vienlaikus potenciālajiem NEPLP padomes locekļiem algu nepalielinot, līdz ar to tā saglabājas 1600 pirms nodokļu nomaksas, kas ir vismaz par trešdaļu mazāk nekā caurmērā jebkuram deputātam,” atzīmē Pūpols.

“Ja agrāk NEPLPs bija vienkārši parasta iestāde, kas lēma par licencēm un atļaujām, tad tagad padome ir kļuvusi par frontes līniju iepretim Krievijas kara propagandai. Iepriekšējās padomes šo frontes līniju noturējušas, maigi sakot, nu tā. Bija reāla iespēja, ka, ņemot vērā mazo algu un stingrās prasības, uz NEPLPA padomes locekļu amatiem cilvēki nepieteiksies un tur sanāks personas, ar kurām kādas valsts vēstniecība viegli var viegli manipulēt. Tādēļ arī pieteicos,” skaidro Pūpols, norādot, ka piektdienas vakarā pa radio izdzirdējis 11 citu kandidātu, kuri pieteikti uz šo amatu, var paļauties, ka Saeimas deputātiem būs izvēle, lai atrastu cienīgus un spējīgus NEPLP padomes locekļus,” norāda žurnālists.

Vienlaikus Pūpols piebilst, ka novēl NEPLP padomei veiksmi darbā un deputātiem pēc iespējas ātrāk lemt par NEPLP padomes locekļu algu palielināšanu.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka NEPLP locekļa amata kandidāti bija jāpiesaka līdz gada 9.decembra plkst.17, bet, ņemot vērā, ka dokumenti minētajā laikā vēl varēja būt aprites procesā, oficiālos rezultātus Saeimas Preses dienests paziņos šodien.

Piektdienas vakarā darbam NEPLP bija izvirzīti kopumā 12 kandidāti, tostarp Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka, žurnālists Ansis Pūpols un VSIA “Latvijas televīzija” bijušais Programmu daļas satura redaktors Ivars Āboliņš, SIA “Platforma Filma” valdes priekšsēdētāja, filmu producente, TV reklāmu producente un kampaņu vadītāja Aiju Ansone, SIA “Randala” valdes locekle, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) pasniedzēja Ieva Beitika, producēšanas un marketinga kompānijas “beach lv” dibinātājs, producents Patriku Grīva, NEPLP Monitoringa centra vadītājs Jānis Lielpēteris, Rīgas 95.vidusskolas skolotāja Žannu Helmane, SIA “HIC (Hansa Investment Club”) valdes priekšsēdētājs Nikolajs Lācis, NEPLP loceklis Dainis Mjartāns, Politikas centra apvienības atvērtai sabiedrībai direktore Vita Anda Tērauda un žurnāla un portāla “Ir” ārštata autore Sanita Upleja-Jegermane.

Tāpat ziņots, ka atbilstoši Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumam 2017.gada 2.februārī beidzas NEPLP locekļu amata pilnvaras.

Tostarp NEPLP priekšsēdētāja Aija Dulevska paziņojusi, ka atkārtoti uz amatu nekandidēs. Iepriekš Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā izskanēja rosinājums pagarināt esošās NEPLP funkcijas par diviem trijiem mēnešiem, kamēr netiks īstenota jaunā sabiedrisko mediju pārvaldības reforma.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar