Puče: Prokremliskā pagale. Levits bija tieši tāds savā vietā, kāds bija nepieciešams prokremliskajiem spēkiem

Grūti pateikt, kāpēc tieši Saeimas kontekstā Latvijas valsts prezidents Egils Levits ieraudzīja kaut ko tādu, ko nosauca par prokremlisku – proti, nedraudzīgu mūsu kopējam stāstam. Kāpēc neko tādu mēs no viņa nedzirdējām iepriekšējos četrus gadus, lai gan utaino šovinistu grūpijas un virsvadītāji tāpat darīja savu darbu. Un – ne tikai Saeimas namā.

Nav jau slikti, ja prezidents uztraucas, ar kādām balsīm viņu vai kādu citu ievēlēs. Tikai – tas ir mazākais, par ko vispār vajadzētu iespringt. Tas ir gluži tāpat kā ļengani noskatīties, kā mūsu acu priekšā valsts pārvalde ir pārvērsta par iebaidītu izpildītāju kopu ar moderniem izpletņiem, bet pašam ar varonīgu stāju dzīt cauri latvju vēsturisko zemju koncepcija.

Lūk, šādās izvēlēs arī sāk dzimt prokremliskais gēns – proti, izvēlēties nevis valstiskas, bet mākslīgas problēmas. Cik laika un resursu Levits veltīja šai misijai un mistikai, nemaz nerunājot par Sēlijas karoga vai ģērboņa apstiprināšanu, ko sargās kaut kāds likums.

Pašam smiekli nenāca. Vēl četri gadi, un gan jau ka Mildai liktu turēt arī piecas zvaigznes – visus vēsturiskos novadus – mugursomā… Tikmēr Latgalē un lielajās pilsētās prokremliskie gorās kā diskotēkā – atbrīvoti, neviena netraucēti, koordinēti, pa vienam un grupās. Nesanāk pa durvīm, viņi cenšas caur logu un tamlīdzīgi.

Kam tad partiju finansēšanas likums deva vislielāko labumu, zem kura ir Levita autogrāfs? Ja pirms tam vēl Maskavas emisāriem bija jāizdomā kaut kādi rafinēti paņēmieni ar visādiem Maskavas namiem un Rīgas hokejiem – kā šeit iepludināt naudu, kas nonāca Kremlim simpatizējošo vai nosacīti pasīvo poilitisko grupējumu rīcībās –, tad tagad valsts pati uztur politiskās elites dienas kārtību, tai skaitā arī prokremliskos spēkus.

Izveidojam jaunu ministriju, kam noteiktas prioritātes, bet tajā pašā laikā mums nav nekā no enerģētikas ilgtspējas koncepcijas – un joprojām nevar saprast, uz kādiem zirgiem Latvija liks šīs nozares nākotnes hipodromā. Ap sašķidrinātās gāzes termināļa ideju mīcījāmies tik ilgi, kamēr tas patiešām vairs nav praktiski vajadzīgs vai darbināms. Jo kaimiņi visu mums apkārt sakārtojuši… Kas tad, ja ne fašistiskās krievu intereses šādā bezdarbīgā manierē tika Latvijā šādā vīzē apkalpotas?

Valsts kontroles atzinumi pārsvarā tā arī paliek par faktu konstatācijām, bet Konkurences padomes atklātie karteļi – iestrēgst mūsu tiesu varas pelēkajos koridoros, kur sienas nosirmo, gaidot aklos un taisnīgos spriedumus. Sabiedrisko pakalpojumu regulators sev izveidojis tādu budžeta mehānismu, kur saknē ir iestrādāta interese – pakalpot pakalpojuma sniedzējiem, nevis patērētājiem. Mēs kaut kā vijīgi jau aizmirsām tās kovidlaika tēzes, kuras sauca – dzīvot taupīgāk.

Proti – ka nevajag šobrīd ķerties klāt vai turpināt liela apjoma projektus, kas nav saistīti ar Latvijas eksporta interesēm. Jo tā mēs naudu dedzinām, nevis vairojam. Tā mēs aizejam prom no labklājības. Vārdos pasākam, darbos – turpinām… Dīvaini valsts iepirkumi, skandāli Valsts ieņēmumu dienestā, korupcija valsts drošības iestādēs, banku sektora uzpūtība, kultūras nozares pārspīlētā izredzētība, izklaides pasākumu masveidīga lipināšana…

Šos galdus it kā neklāj prokremliskie spēki, tajā pašā laikā tas tik ļoti atbilst prokremlisko spēku pielietojumam un mērķiem. Lai Latvijas valsts būtu pēc iespējas vājāka un nesakārtotāka. Un tā ir veiksme, ka esam nolēmuši kopā ar igauņiem veidot militārās aizsardzības lietussargu virs mūsu debesīm un – ka igauņi šajā projektā būs vadošie. Jo, ja paliktu šie labie nodomi pie mūsu gazpromiešiem – tas viss beigās izskatītos kā Ainažu robežas un muitas kontroles punkts, ko laikam var saukt par mūsu pašpārvaldes un saimnieciskā gara skaudro vizītkarti.

Levits bija tieši tāds savā vietā, kāds bija nepieciešams prokremliskajiem spēkiem – tā sauktās radošās inteliģences slapjā pagale. Ne deg, ne izmantojama citādi. Ordeņi, medaļas, cildinājuma raksti un akmeņi – uz kuriem pakāpties, noslaucīties vai nožūt. Prezidentam tika dota iespēja, bet viņš izvēlējās vēsturisko tuvredzību, kas jau mums reiz maksāja – palikt savā vietā…

Jo tajā vietā – tāpat kā citās, kas veido valsts pārvaldes institūcijas, valsts mehānismu ar zobratiem, tā saukto publisko sektoru – pagaidām ir svarīgi palikt. Palikt kā puķēm vāzē, kurās nav ūdens. Ja ziedi ir mākslīgi, tad ūdens arī nav vajadzīgs, bet – tad nav vajadzīgs arī dārznieks, saimnieks, apkopējas un tā tālāk. Prezidenta institūcija, kas kopumā ir reprezentatīva, tieši Levita laikos kļuvusi arī par izteikti dekoratīvu elementu, tātad – butaforiju.

Ja no tā būtu labums sabiedrībai, lai notiek! Levita gadījumā – sev doto uzticību viņš izmantoja ļoti savdabīgi, maigi izsakoties. Ievēlēts ar vienas koalīcijas balsīm, viņš kļūst par tirgošanās upuri jau citam politiskajam sacepumam. Bet pats galvenais – darbi. Mums nav vajadzīgs šajā amatā influencers, kas zīmējas. Latvija sagaida no prezidenta mugurkaulu un izpartni par sabiedrības vajadzībām.

Avots: la.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


15
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
jei bogu
jei bogu

Tāds ģīmis lūr pa naglu caurumiem nužņiku sienās.

LINDA IR PROPAGANDONKA
LINDA IR PROPAGANDONKA

Kariņš tikai man drīkst sniegt intervijas. Hi hi

Buče
Buče

Vai tad viņai ir viens ?

Minna
Minna

Čekista gars nepazūd , pārlasiet biogrāfisko grāmatu VILTVĀRDIS !

Kārlis
Kārlis

Es krievmīļu propagandu nelasu.

Puče ir propagandists
Puče ir propagandists

La.lv jūs lasīsiet arī sekojošo: “Levits starptautiskajā arēnā ir bijis ļoti aktīvs, īpaši aicinot veidot kara tribunālu Krievijas kara noziegumiem Ukrainā, nu Kremlis dara visu, lai iegrieztu Levitam.” Liekas, ka Puče pakalpo Kremlim.

Andris Feikmanis
Andris Feikmanis

Ko tik levits nav aicinājis! Aicināja Lisabonas mēru iedot šim pilsonību, ko arī saņēma. Aicināja pat komunistu lustrāciju izdarīt. Te gan sanāca tieši otrādi, pats lielākos komunistus pieņēma darbā.

grabulis
grabulis

Tas viss teiktais visvairāk piederas JV un Kariņam ar komandu par sadarīto 10 gadu laikā. Protams, prezidents klusēja un tas arī bija kaitējums. Par JV nevajag aizmirst arī to badadzeguzi lācīti un Reiru tupo .

Pateicīgā latvāņu tauta
Pateicīgā latvāņu tauta

Kapēc netiek pieminētas 40 milijonu kompensācijas civilokupantiem? Putins noteikti bij ļoti priecīgs kad krievu pasaules nesējiem Latvijas Saeima pieņēma lēmumu izmaksāt 40 milijonus

Andris Feikmanis
Andris Feikmanis

Kurš ta no Latvānijas prezidentiem nav bijis prokremlisks? Varbùt Teterevu fondā šobrīd strādājošais Zatlers? Teterevu fonds laikam joprojām grib Jēkaba laukumā (tas ir pie Latvijas Bankas, ja kas nezin ) uzlikt pieminekli Putinam. Netici? Izlasi viņu mājaslapā https://www.teterevufonds.lv/programma-maksla-publiska-telpa/riga-smaida-2013/uzvaras-lielgabals/

masu apziņas manipulācija
masu apziņas manipulācija

Un kur visus 4 gadus bija pats Puče? Kāpēc visu laiku klusēja, ka valsts prezidents ir tāds kāds nepieciešams prkremliskajiem spēkiem? Jautājums pārdomām, kāpēc tieši tagad, pirms prezidenta vēlēšanām, pēkšņi izrādās ka Levits esot atbalstījis prokremliskos spēkus? Ņemot vērā, kā pirms dažiem gadiem, kad cilvēki bija neapmierināti ar valdību par kovid ierobežojumiem, lasīju, ka ja kritīšot Levita-Kariņa tandēms, tad nākšot pie varas prokremliskie spēki, ka nedrīkst tādā grūtā brīdī protestēt, esot jābūt vienotiem. Ja jau Levits esot atbalstījis prokremliskos spēkus, tad sanāk, ka Kariņš, vienotība arī ir prokremlisks spēks. Te kaut kādas pretrunas sāk parādīties. Man jau izskatās, ka kā’parasti,… lasīt vēl »

Kurnosovs (segvārds Garisons)
Kurnosovs (segvārds Garisons)

Nu, tu gan esi smerdelis. 220 milijonu izzagšanas shēma izgāja cauri, kad aizsardzības ministrs bija pabriks. Attīstībai/par pat grūti nosaukt par prokremlisku. Kremlis tak pats nav prokremlisks. Tas bija tiešs kremļa projekts, kas sastāvēja no deģenerātiem (pauļuts, pļešs, bondars), kuri laikam domāja, ka kalpo rietumu bankai, kaut patiesībā protams kremlim, jo rietumu banka ir kremļa banka.

Gada glezna
Gada glezna

Viss ir daudz vienkāršāk. Nav Kremļa projekta, ir politiķu alkatība un tad jau atrodas, kas šo alkatību veicina ar dažādiem atbalsta pasākumiem. Tas, ka Levits ākstījās ar Sēliju, drīzāk liecina par to, ka negribēja kašķi ar alkatīgajiem politiķiem, kas saprotams deva atbalstu Levitam (pilnīgi likumīgu, ko varēja arī tikpat likumīgi nedot).

teātrmīle
teātrmīle

Zināms,ka skandāls notika pavisam citas partijas vadībā esošajā aizsardzības ministrijā.Nevajag melot!

teātrmīle
teātrmīle

nesaku,ka tā ir,bet izskatās,ka Pučem ir samaksāts par šito muldēšanu..kālab tad Kremļa kalpi Krievijā taisa zākājošu raidījumus par prezidentu,balstoties uz kremļa kalpu sacerējumiem?Paši mūsu vietējie kremļa kalpi lien vai no ādas ārā,lai diskreditētu Latviju un Latvijas prezidentu.Izskatās,ka mūsu nākamais prezidents būs vēl lielāka medusmaize ,ko krieviem žļembāt.Ja paši neciena savu valsti,tad neko darīt.Jāiepriecina karojošie kaimiņi.Ļoti pašnāvnieciska rīcība.