Populārākie politiķi Latvijā – Vējonis, Lembergs, Ušakovs

Populārākie politiķi Latvijā ir Valsts prezidents Raimonds Vējonis, partijas «Latvijai un Ventspilij» priekšsēdētājs un Ventspils mērs Aivars Lembergs un «Saskaņas» līderis, Rīgas mērs Nils Ušakovs. Tas noskaidrots sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS aptaujā.

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa darbību pozitīvi vērtē vairāk nekā 60% Latvijas iedzīvotāju. Tostarp ļoti pozitīvi prezidenta darbu vērtē 12,3% Latvijas iedzīvotāju, bet 50,8% sniedz vērtējumu «drīzāk pozitīvi». Iedzīvotāju vērtējumā drīzāk negatīvi Vējoni vērtē 16,3%, bet ļoti negatīvi – 4,2% respondentu. Ļoti neliels ir to cilvēku skaits, kas prezidenta vārdu nav dzirdējuši vispār – 0,8%. No pozitīvā vērtējuma atņemot negatīvo, prezidenta reitings ir 42,5, kas starp Latvijas politiķiem šobrīd ir augstākais.

Aptauja liecina, ka jau ilgāku laiku reitingu līderi ir arī partijas «Latvijai un Ventspilij» priekšsēdētājs un Ventspils mērs Aivars Lembergs un «Saskaņas» līderis, Rīgas mērs Nils Ušakovs. Lemberga reitings aptaujā ir 23, bet Ušakova – 19,7.

Premjera Māra Kučinska (ZZS) reitings ir 4,8, taču viņa pazīstamība ir samērā augsta, un ļoti pozitīvi vai drīzāk pozitīvi premjeru vērtē 39,8% respondentu, bet negatīvi -35%.

Pozitīvi reitingi ir arī Jaunās konservatīvās partijas priekšsēdētājam Jānim Bordānam (1,3) un partijas «Kustība «Par!«» vadītājam Danielam Pavļutam (0,7).

Reitinga lejasdaļā ir ierindota Rīgas domes deputāte Juta Strīķe (JKP). Aptaujas rezultāti liecina, ka viņas reitings ir negatīvs – 18,1. Savukārt Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa reitings ir – 16,1. Trešais zemākais reitings – 14,4 ir Rīgas domes deputātam Mārtiņam Bondaram (LRA).

Tāpat aptaujā negatīvu vērtējumu ieguvuši – Augusts Brigmanis (-12,2), Inguna Sudraba (-10,5), Raivis Dzintars (-6,5), Arvils Ašeradens (-4,8) un Ināra Mūrniece (-3,1).

Aptauju par politiķu reitingiem pēc «Dienas» pasūtījuma veica SKDS.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Davids
Davids

Par 3 politiķiem ļoti labi,Paldies,puaro.

Mjā
Mjā

Divi izcili kretīni un viens malēnijas pamuļķis, tur nu esam..