Pīlēns kandidēs uz Valsts prezidenta amatu

Uzņēmējs, Apvienotā saraksta dibinātājs Uldis Pīlēns nolēmis kandidēt uz Valsts prezidenta amatu, intervijā aģentūrai LETA apliecinājis politiķis.

Pīlēns ir pirmais, kurš paziņojis par savu startu maijā gaidāmajās Valsts prezidenta vēlēšanās.

Esošais Valsts prezidents Egils Levits pagaidām nav atklājis, vai kandidēs atkārtoti.

Pīlēns skaidroja, ka lēmums pieņemts, visu pamatīgi apsverot. Tāpēc tam esot bijis nepieciešams tik daudz laika, lai gan par Pīlēna kandidēšanu spekulēts jau ilgstoši.

“Lieldienas ir nopietnu pārdomu laiks kristīgajā pasaulē. [..] Šis nav jautājums par gribēšanu vai negribēšanu. Pirms Ukrainas kara teicu, ka šis amats nav tas, ko man ļoti gribētos iekarot. Bet situācija pasaulē ir ļoti mainīga, un esam atbildīgi cilvēki – arī tie, kuri nāk politikā. Man aiz muguras ir 35 gadi uzņēmējdarbībā, pēc profesijas esmu arhitekts, un, lai tiktu skaidrībā ar šo ļoti lielo uzticības līmeni, ko Apvienotā saraksta deputāti man ir devuši, ir nepieciešams laiks. Lai saprastu, vai esmu gatavs nest šādu atbildību, lai pārrunātu ar ģimeni un lai sāktu kārtot lietas, kas saistītas ar uzņēmējdarbību, jo potenciāls Valsts prezidenta amats nav saistāms ar uzņēmējdarbību,” pauda Pīlēns.

Lai ievēlēšanas gadījumā ieņemtu Valsts prezidenta amatu, Pīlēnam būs jāatsakās no uzņēmējdarbības. Viņš atklāj, ka darbi pie šī procesa esot jau sākti.

Pīlēns būs Apvienotā saraksta virzītais kandidāts ar “simtprocentīgu atbalstu” no politiskā spēka, pauda politiķis. Pīlēns gan pagaidām nekomentē, uz kuru citu politisko partiju atbalstu viņš cer, taču runāt viņš gatavs ar visiem parlamentā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem.

Jautāts par potenciālu iegūt nepieciešamo balsu vairākumu, Pīlēns sacīja, ka kandidēšana uz Valsts prezidenta amatu ir nopietns lēmums.

“Ja mēs, Apvienotā saraksta cilvēki, deputāti, es, neredzētu iespēju iegūt balsu vairākumu, tad acīmredzot tas būtu tikai teatrāls uzvedums,” norādīja Pīlēns.

Uz jautājumu par to, uz kuru partiju atbalstu viņš cer, politiķis akcentēja, ka prezidentu vēlē 100 Latvijas pilsoņu ievēlētie deputāti. Pīlēns ir gatavs iet uz visām frakcijām, runāt ar visiem ievēlētajiem deputātiem, apzinoties, ka “aizmugurē ir stingrs Apvienotā saraksta mandāts”.

Pīlēna ieskatā parlamentā neesot labāku vai sliktāku balsu, ņemot vērā, ka Latvijas pilsoņi vēlē parlamentu – Latvijas pilsoņus, kas sadalās pēc savas politiskās piederības, nākotnes redzējuma.

“Manā izpratnē visas 100 balsis ir vienādas. [..] Manuprāt, balsis pilnīgi droši var sadalīties starp opozīcijas un pozīcijas balsīm. Prezidents kā politiski neitrāla persona ir atbildīgs par visu procesu kopumā, par visu politisko spektru. Ir jābūt spējīgam arī komunicēt ar visu politisko spektru,” norādīja Pīlēns.

Pīlēns dzimis 1956.gadā Liepājā. Augstāko izglītību ieguvis Rīgas Politehniskā institūta Arhitektūras un celtniecības fakultātē, kā arī Veimāras Arhitektūras un būvniecības augstskolā. Savulaik viņš bijis Liepājas galvenais arhitekts un Latvijas Arhitektu savienības un Nīcas padomju saimniecības konsultants, 1988.gadā izveidoja SIA “Arhitekta U.Pīlēna birojs”.

Vēlāk viņš iesaistījās uzņēmējdarbībā un aizvien ir būvniecības un industriālā koncerna “UPB” līdzīpašnieks un padomes priekšsēdētājs. Pīlēns vairākkārt iekļauts Latvijas miljonāru sarakstos.

1997.gadā Pīlēns tika iecelts par Liepājas ostas valdes priekšsēdētāju un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdes priekšsēdētāju, bet no 1999. līdz 2000.gadam strādājis “Latvenergo” padomē. No “Latvenergo” valsts pilnvarnieka amata viņš atteicās, kā iemeslu minot to, ka par viņu kā amatpersonu ir vairāki pretrunīgi tiesas spriedumi. 2001.gadā pīlēns atstāja arī Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas valdes locekļa amatu.

2005.gadā Pīlēns tika ievēlēts par Liepājas domes deputātu.

Pīlēns piedalījās Tautas partijas Liepājas reģiona nodaļas dibināšanā, bija Tautas partijas valdes loceklis. 2022.gada maijā Pīlēns paziņoja par vēlēšanu apvienības “Latvijas apvienotais saraksts” izveidi, bet jūlijā par biedrības “Apvienotais saraksts” izveidi. 14.Saeimas vēlēšanās viņš bija šī saraksta premjera kandidāts, lai arī pats nekandidēja.

Pērn “UPB” koncerna apgrozījums, pēc provizoriskiem datiem, bija 235 miljoni eiro, tostarp apmēram 60% veidoja eksports ar fokusu uz būvkonstrukciju projektēšanu, ražošanu un montāžu.

“UPB” ir 100% kapitāldaļu īpašniece uzņēmumos SIA “Aile grupa”, SIA “RK Metāls”, SIA “UPB Energy”, SIA “UPB nams”, SIA “Būvmehanizācija”, SIA “UPB projekti”, SIA “Enna”, SIA “Inženieru birojs “Būve un forma””, SIA “Grotta” un SIA “Alto 4.0”. Savukārt uzņēmumā SIA “MB Betons” “UPB” pieder 93,5% kapitāldaļu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


16
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
lata
lata

Putra jau salieta – sākās strēbēju pašpieteikšanās. Minimālā pieredze valsts pārvaldē un administrācijā, jurispudenc;ē, arī uzvedības kultūrā un etiķete nav nepieciešamas. Zemāka latiņa ir pašreizi un augstāku jau simtiem var uzlikt

sirsniņa
sirsniņa

Kaut mazmājiņas, bet prezidents. Ts skan lepni! un būs vēl vien sija pie pārējām lieto sakārtošanai

Trakā zoss no pīlēnu dīķa
Trakā zoss no pīlēnu dīķa

Nu bet tad lai Pīlēns uzreiz arī pasaka, ar ko ir par to konsultējies; kurš politiskais spēks vai politiķis solījis atbalstu utt. Neviens nopietns politiķis vai sabiedriska persona neizvirzīs savu kadidātu bez iepriekšējās iespēju “izmeklēšanas”.

Tā ka. Pīlēm, klāj vaļā!

Pavļuts Marozovs
Pavļuts Marozovs

Vai ir vakcinēts ar trim balstvakcīnām?

Zane
Zane

Nu VDK un STATZI pieprasa Pīlēnu, oligarhi būs laimīgi, varēs atkal dibināt kopējas partijad ar Kremli !

Publiskās atmiņas centrs
Publiskās atmiņas centrs

Vai tik čekists Bojārs (seniors) nebij tas, kurš Vīķi atveda aborigēniem?

Levits Meijeres dēls
Levits Meijeres dēls

Es tiko sāku orientēties savā pilī un savos radurakstos pateicoties dažām grāmatām

ruksis
ruksis

Tipiska krievnacista reakcija.

Māris Gailis
Māris Gailis

Kā tad. Pirmie četri gadi tak tik tāda iesildīśanās.

Pateicīgā latvāņu tauta
Pateicīgā latvāņu tauta

Priekš kam Latkrievijai vajadzīgs prezidents? Jaunu ministriju vajag! Sievieti par ministri. Vakcīnu tā pavairāk. Bēgļus. Un darba tirgu krieviem atvērt. Lai naudu ļauj Putinam atmazgāt caur Latkrieviju. Un viendzimumu laulības. Un dziesmu un geju svētkus katru gadu.

pek pek
pek pek

Neredzu iemeslu mainīt Levitu.

Okulists
Okulists

Pašķir uz galvas kariņa sakarinātos makaronu

Slazds
Slazds

Ja nenoniecinās arī citu padomdevēju padomus un neturēsies pie frāzes – ja tu tik gudrs, tad kapēc tev nav miljons?, tad cerams, ka būs labs prezidents. Galvenais nepavilkties uz ko Levits iekrita – paņēma draņķīgus padomniekus.

vāks
vāks

Ja jau oligarhi bīda Pīlēnu, tad pat padomdevēji nav vajadzīgi.

linda abu meri
linda abu meri

Oligarhs Levits bīda Pīlēnu?

vecais perdelis Soross
vecais perdelis Soross

Es levitu un ēlerti bīdu