Pierīgas pašvaldību apvienībai pārtopot apvienībā “Rīgas metropole”, par tās līdzpriekšsēdētājiem kļūst Smiltēns un Vilnītis

Jānis Vilnītis, Edvards Smiltēns (LRA))

Pirmdien, 11. janvārī, sanākot Pierīgas pašvaldību apvienības biedru kopsapulcei tika pieņemti jauni organizācijas statūti. Turpmāk tā sauksies Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienība “RĪGAS METROPOLE” , tādejādi atspoguļojot apvienības jaunos mērķus un uzdevumus.

Lēmumu pieņemšana apvienībā notiks uz līdztiesības un vienprātības principa pamata, respektējot gan Rīgas, gan Pierīgas pašvaldību viedokļus un intereses. To simbolizē arī tas, ka apvienību vadīs divi līdzpriekšsēdētāji. Par tiem šodien ievēlēti Rīgas vicemērs Edvards Smiltēns un Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks.

Rīgas vicemērs Edvards Smiltēns uzsver:
“Ja gribam mēroties ar citām Baltijas un Ziemeļvalstu metropolēm,  mums jāspēj domāt plašāk par vienas pašvaldības robežām, domāt un rīkoties reģionāli. Esmu ļoti gandarīts, ka mums, 15 dažādu pašvaldību pārstāvjiem, kuri pārstāv dažādus politiskos spēkus, izdevies vienoties kopīgai lielai lietai.”

Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks:
“Trīs gadu mērķtiecīgs darbs rezultējies ar sadarbības platfomas izveidi starp Rīgas reģiona pašvaldībām. Tikai dialogā un visu pušu interešu apzināšanā var tapt izsvērti lēmumi – gan starp Rīgu un Pierīgu, gan sadarbībā ar valdību. Ticu, ka sadarbība radīs pamatu Rīgas metropoles reģiona konkurētspējas pieaugumam no kā gūs labumu visa Latvija un reģioni.”

Apvienības biedru noteiktie organizācijas jaunie darbības virzieni un mērķi:

 • veicināt Rīgas un Pierīgas pašvaldību savstarpējo sadarbību;
 • veicināt Rīgas un Pierīgas pašvaldību sadarbību ar Latvijas Republikas, starptautiskajām un citu valstu institūcijām un organizācijām;
 • veicināt Rīgas metropoles ekonomisko un sociālo attīstību;
 • palielināt metropoles konkurētspēju Baltijas valstu un Baltijas jūras reģionā, radot pievilcīgāku vidi investīcijām;
 • organizēt kopīgu pašvaldību pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem, veicinot to pieejamību un kvalitāti;
 • veicināt Rīgas metropoles iedzīvotājiem kopīgu attīstības projektu virzību;
 • radīt vienotu sapratni sabiedrībā par Rīgas metropoli;
 • veicināt pētnieciski analītiskās bāzes izveidi un nodrošināšanu;
 • veicināt kvalitatīvu sadarbības pārvaldības mehānismu izveidi un iedzīvināšanu.

Apvienības biedru kopsapulce arī vienojās par sekojošiem biedrības uzdevumiem:

 • noteikt un attīstīt Rīgas Metropoli kā valsts nozīmes attīstības mērķteritoriju;
 • izveidot Biedrības biedru un  to pilnvaroto personu viedokļu saskaņošanas un politiskā lobija platformu;
 • aizstāvēt un pārstāvēt tās biedru intereses;
 • sadarboties ar valsts un pašvaldību institūcijām, politiskām partijām un citām juridiskām un privātām personām;
 • sniegt priekšlikumus valsts un pašvaldību institūcijām, politiskām partijām un citām juridiskām un privātām personām.

Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienības “RĪGAS METROPOLE” apvienojušās 15 pašvaldības Rīgas pilsētas pašvaldība, Ādažu novada pašvaldība, Babītes novada pašvaldība, Baldones novada pašvaldība, Carnikavas novada pašvaldība, Garkalnes novada pašvaldība, Ikšķiles novada pašvaldība, Inčukalna novada pašvaldība, Ķekavas novada pašvaldība, Mārupes novada pašvaldība, Olaines novada pašvaldība, Ropažu novada pašvaldība, Salaspils novada pašvaldība, Saulkrastu novada pašvaldība, Stopiņu novada pašvaldība.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Riga.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar