Pieļauj Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas

Ameriks

No partijas “Saskaņa” Rīgas domes frakcijas ceturtdien, 30. maijā, vakarā izslēgti četri deputāti, jo viņi atteikušies balsot par sava partijas biedra Sandra Bergmaņa ievēlēšanu Rīgas vicemēra amatā. Tādējādi “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” koalīcijai Rīgas domē vairs nav vairākuma.

Pēc četru Rīgas domnieku izslēgšanu no “Saskaņas” frakcijas valdošā koalīcija zaudēja vairākumu, un, ja neizdosies vienoties ar citiem domes deputātiem par vairākuma izveidi, nav izslēgtas ārkārtas vēlēšanas, LTV “Rīta panorāmai” sacīja koalīcijas partijas “Gods kalpot Rīgai” (GKR) līderis Andris Ameriks.

Viņš atzina, ka pēc četru “saskaņiešu” izslēgšanas no frakcijas situācija ir sarežģīta, koalīcijai ir mazāk par pusi balsu – 28 no 60. 

Deputāti no frakcijas izslēgti, jo nav piekrituši balsot par “Saskaņas” izvirzīto kandidātu vicemēra amatam – Sandri Bergmani, un GKR virzīto pārstāvi Rīgas Brīvostā – Oļegu Burovu.

“Tas parāda to, ka atsevišķi deputāti domā par saviem krēsliem un interesēm, nevis par to, kā apvienoties un strādāt rīdzinieku labā,” sacīja Ameriks.

Viņš atzina, ka tagad jānotiek sarunām ar visiem 60 deputātiem gan koalīcijā, gan ārpus tās, gan, iespējams, ar četriem bijušajiem “Saskaņas” domniekiem par to, vai viņi  gatavi strādāt.

Ja neizdosies vienoties par jauna vairākuma izveidi, “neizslēdzu, ka būs ārkārtas vēlēšanas”, atzina Ameriks.  

Ja partijas ilgstoši nespēs vienoties, iespējama arī domes atlaišana un ārkārtas vēlēšanas, jo saskaņā ar likumu pašvaldība nedrīkst būt bez priekšsēdētāja ilgāk kā divus mēnešus.

Viņš arī noliedza, ka pašreizējā koalīcija izjukusi, “Saskaņas” un GKR attiecības nav mainījušas, vienkārši šai koalīcijai nav vairākuma.  

No “Saskaņas” Rīgas domes frakcijas izslēgts vicemērs Vadims Baraņņiks un deputāti Valērijs Petrovs, Vitālijs Dubovs un Aleksejs Rosļikovs, kuri atteikušies balsot par Bergmani Rīgas vicemēra amatā. Vicemēra vēlēšanas bija paredzētas ceturtdien pēc Rīgas mēra vēlēšanām, kurās par nākamo pilsētas vadītāju ievēlēts “Gods kalpot Rīgai” deputāts Turlais.  Jauns mērs galvaspilsētai bija jāizraugās, jo pēc 10 gadu vadīšanas amatu atstāja Ušakovs.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Anita
Anita

Sazagušies laikam ar maz. Un joprojām nav mieru, jeb;su tur ir kas vairāk….

Kristaps Ziemelis
Kristaps Ziemelis

Partija pašlikvidējas/likvidējas. Interesanti, kurš politiskias spēks pārņems aktīvo krievu elektorātu… Ždanoka un Co?!

P. S. Nebūtu slikti, ja Liepnieka kungs izklāstītu valstī notiekošo, nevis, kā poliologs, bet gan no elišu/finansu u.c. grupējumu (ārējo/iekšējo) varas interešu viedokļa… Neviens deputāts nav neatkarīgs un tā vai citādi kādam pieder..