Partijas “Suverēnā vara” līderi Saeimas vēlēšanās – Stepaņenko, Švecova un kādreizējie deputāti

Starp partijas “Suverēnā vara” līderiem kandidātu sarakstos 14. Saeimas vēlēšanām būs parlamenta deputātes Jūlija Stepaņenko un Ļubova Švecova, kā arī daži kādreizējie Saeimas deputāti, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā publiskotā informācija. 

Partija pirmdien CVK iesniegusi kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām un priekšvēlēšanu programmu

Kandidātu saraksts pieteikts visos piecos Saeimas vēlēšanu apgabalos – Rīgā, Vidzemē, Latgalē, Kurzemē un Zemgalē, un tajā iekļauti 100 deputātu kandidāti – 59 vīrieši un 41 sieviete.

Starp partijas kandidātiem atrodami gan kādreizējie deputāti, gan advokāti, gan dažādu uzņēmumu vadītāji.

“Suverēnās varas” Rīgas vēlēšanu apgabala saraksta līdere būs parlamentāriete Jūlija Stepaņenko, kurai sekos uzņēmuma “Stet.app Productions” valdes loceklis Aleksejs Stetjuha un partijas valdes locekle Vladislava Drobiševa.

Vidzemes saraksta priekšgalā būs Saeimas deputāte Ļubova Švecova, kurai pievienojas Latvijas Skioringa federācijas prezidents Ainārs Vilciņš, kurš kandidēja uz 13. Saeimas vēlēšanām no kādreizējais partijas “KPV LV”, bet ievēlēts netika. Taču drīzumā Saeima varētu skatīt 13. Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu Vilciņam, jo Saeimas sastāvā nepieciešamas izmaiņas, ņemot vērā, ka mūžībā devies deputāts Aldis Blumbergs. Kā trešais Vidzemē startēs SIA “Olaintrans” valdes loceklis Jānis Dzepuks.

Savukārt Latgales sarakstā kā pirmais startēs zvērināts advokāts un uzņēmuma “Zab Absolvo” valdes loceklis un Jūlijas Stepaņenko laulātais Vjačeslavs Stepaņenko, kurš kādreiz bijis Rīgas domes deputāts partijā “Gods kalpot Rīgai”, no kuras izstājies 2020. gadā, kā arī 9. Saeimas deputāts partijā “Saskaņa”. 

Latgalē kā otrais un trešais sarakstā kandidēs attiecīgi tiesiskās palīdzības aģentūras “”Ernests Jurkāns un partneri” IK” direktors Ernests Jurkāns un SIA “Politiskas konsultācijas prakse “Image-case”” valdes loceklis Grigorijs Zubarevs.

Kurzemes saraksta līdere būs uzņēmuma “Cranswick convenience foods” darbiniece Inga Gluzda, kura aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās kandidēja no partijas “KPV LV” un 13. Saeimas vēlēšanās no Jaunās konservatīvās partijas, kas tagad saucas “Konservatīvie”. Abās vēlēšanās Gluzdu neievēlēja. Kurzemē Gluzdai pievienojas SIA “Klavins piano” valdes loceklis Dāvids Kļaviņš un SIA “Property G11” valdes loceklis Oskars Gertners

“Suverēnās varas” Latgales vēlēšanu apgabala līdere būs 12. Saeimas deputāte Silvija Šimfa, kura tika ievēlēta no partijas “No sirds Latvijai”, bet patlaban viņa ir pensionāre. Viņai sarakstā seko akciju sabiedrības “Dominante” projektu vadītājs Uģis Sprincis un dārznieks Oskars Zelmens

Partija pirmdien iesniegusi arī priekšvēlēšanu programmu, kurā citstarp tiek solīts, ka partija vēlas “ar likumu nostiprināt to, ka jebkuras medicīniskas manipulācijas pret infekcijām nedrīkst būt priekšnosacījums pakalpojumu saņemšanai vai tiesībām uz darbu, kā arī rūpīgi izmeklēt visus šajā sakarā izdarītos cilvēka pamattiesību pārkāpumus un panākt vainīgo sodīšanu”.

Tāpat partijas programmā pausta apņemšanās atbrīvot no iedzīvotāja ienākuma nodokļa jauniešus līdz 25 gadu vecumam, kā arī noteikt, ka pabalsts par katru bērnu ir viena ceturtdaļa no minimālās algas.  

Vienlaikus “Suverēnā vara” apņēmusies “pārskatīt visas izglītības reformas un izbeigt eksperimentēt ar bērniem un skolotājiem, atbrīvojot tos no liekas birokrātijas, nodrošināt akadēmisko brīvību privātskolās un atbalstīt augstākās izglītības eksportu”, kā arī “atcelt transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli, ieviešot principu “kad brauc, tad maksā””.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Bella Amour
Bella Amour

Epaņenko un Vecova rullē

Vāciets
Vāciets

Divas jevrejietes…

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Hā hā hā. Show must go on. Lohotron (vēlēšanas) must go on

levitkucins
levitkucins

Uzmanības novēršanai vienmēr jārada kādi žirinovski