No partijas “KPV LV” pagaidām atbalstu Levita kandidatūrai pauduši vairāki deputāti

Levits

Cīņā par Valsts prezidenta amatu iesaistīsies arī partijas “KPV LV” “opozicionāru” kandidāts, kura vārds pagaidām netiek atklāts.

Kā pastāstīja Saeimas deputāte Linda Liepiņa (KPV LV), pieņemts lēmums virzīt vēl vienu kandidātu Valsts prezidenta amatam – konkrēta persona jau ir izvēlēta, taču tās vārds pagaidām atklāts netiks.

Liepiņa patlaban tāpat neatklāj, kuri deputāti virzīs trešo augstā amata pretendentu – vai tie būs visi četri “KPV LV” opozicionāri. Gan kandidāta vārds, gan viņa virzītāji varētu būt zināmi vai nu rīt, vai pirmdien, sacīja Liepiņa.

Liepiņa skaidroja, ka, Valsts prezidenta amata pretendentu, netika vērtēti personas nopelni pagātnē – par prioritāti vērtēšanā izvērtēta skaidra nākotnes attīstības vīzija ar fokusu uz iedzīvotāju labklājības veicināšanu. Minēto Liepiņa nav saklausījusi ne koalīcijas virzītajā Valsts prezidenta amata kandidātā Egilā Levitā, ne arī tiesībsargā Jurī Jansonā, par kura virzīšanu amatam lēmumu pieņēmusi Latvijas Zaļās partijas valde.

Ja Saeimas deputāti balsos kā solījuši, tad Levits varētu saņemt vismaz 55 deputātu balsis. Atbalstu Levita kandidatūrai ir paudusi nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, Jaunā konservatīvā partija un partiju apvienība “Attīstībai/Par!”, kurām kopā ir 41 balss. Levitu plāno atbalstīt arī “Jaunā Vienotība”, kuru Saeimā pārstāv astoņi deputāti.

No partijas “KPV LV” pagaidām atbalstu Levita kandidatūrai ir pauduši vairāki deputāti – Kaimiņš, Ramona Petraviča, Blumbergs, Jānis Vitenbergs, Aivars Geidāns, kā arī Ivars Puga.

Valsts prezidenta ievēlēšanai nepieciešama vismaz 51 deputāta balss. Šoreiz pēc izmaiņām Satversmē Valsts prezidents tiks ievēlēts atklātā balsojumā.

Paredzēts, ka Saeimas ārkārtas sēde Valsts prezidenta ievēlēšanai notiks 29. maijā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar