Ministram Gerhardam pārmet nesarunāšanos ar zemniekiem un lauksaimniekiem

Kaspars Gerhards

Biedrība “Zemnieku saeima”, kurā apvienojušies ap 800 biedru no dažādām lauksaimniecības nozarēm, jau iepriekš Zemkopības ministrijai pārmetuši, ka to vada nevis politiski ieceltais ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība (NA)), bet gan viņa biroja vadītājs, NA valdes loceklis Jānis Eglīts.

“Gerharda kungs nav tas, kurš vada ministrijas darbu,” jaunās valdības veidošanai veltītajā raidījumu ciklā “Kādai jābūt nākamajai valdībai?” pauda ”Zemnieku saeimas” valdes loceklis Mārtiņš Trons, pārmetot  ministram nesarunāšanos ar zemniekiem un lauksaimniekiem.

Pēc 14. Saeimas vēlēšanām ”Zemnieku saeima” aicināja Gerhardam atkārtoti neuzticēt Zemkopības ministrijas vadību. Publiskajā paziņojumā biedrība norādīja, ka Latvijas valstij stratēģiski svarīgā lauksaimniecības nozare četru gadu laikā ir iestumta dziļā stagnācijā, līdzšinējai vadībai nespējot panākt nozares ilgtspējīgu attīstību un neizrādot interesi reformēt lauksaimniecības sektora vājās vietas. Trons ministram pārmeta nedomāšanu ilgtermiņā,  finansējuma neieguldīšanu pētniecībā, zinātnē un izglītībā. “Izglītībā mēs vienkārši ieliekam 8 miljonus betonā, ēkās un būvniecībā” un “ministrs mūs klausās, bet īsti nedzird”.

Gerhards pārmetumus noraidīja, pārmetot ”Zemnieku saeimai” iepriekš piekopto attiecību stilu ar ministriju. “Tie bija cilvēki no ”Zemnieku saeimas”, kas ar kāju vēra vaļā kabinetus, ierēdņiem norādīja, kas ir jādara, pēc tam nāca pie ministra un teica, to vajag atlaist, tas neklausa man, biroja vadītāju vajag atlaist, neklausa mūs,”  raidījumā ķildojās ministrs un Trons. Gerhards uzskata, ka tagad Zemkopības ministrijā ir ieviesti normāli darbības principi, kur lēmumi tiek pieņemti dažados līmeņos, konsultējoties ar nozari.

Trons nepiekrīt Gerhardam, uzsverot, ka līdz ar viņa kļūšanu par ministru iestāde kļuvusi teju nepieejama: 

“Ar Gerharda atnākšanu ministram ierīkotas slēdzamas durvis ar kameru; lai nokļūtu tālāk līdz ministra birojam, ir jāzvana un tad pa video kameru skatās, vai tevi laiž iekšā vai ne. Tas vispār nebijis precedents, kā vajag sadarboties ar organizāciju. Līdz ministram netiekam.”

Turpretī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) priekšsēdētājs Guntis Gūtmanis sacīja, ka viņu organizācijai sadarbība ir laba gan ar ministru, gan viņa biroja vadītāju. “Mēs dabūjam divas reizes vairāk iespēju izstāstīt vajadzības,” sacīja Gūtmanis, bilstot, ka tas ne vienmēr rezultējas normatīvos, bet uzklausīti tiek. LOSP Gerhardu ministra krēslā atbalsta arī jaunajā Ministru kabinetā. Savā publiskajā vēstulē LOSP skaidro, ka Gerharda vadībā nozare spējusi pārvarēt Covid-19 krīzi.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
vāku ciet
vāku ciet

par tp partijas politbirojs tur par ministrijas ēkā tik drukā darbaļaužu organizāciju atbalsta vēstules becerīgai būtnei paikt tik pat nekustīgai Kā aurora pieķēdeta, neļaujiet tikai šaut…. ar to bio

idiotu sanāksme
idiotu sanāksme

Komentāros.

Teevabraalis Eberhards
Teevabraalis Eberhards

Bet tas tak labi, ka durvis sleedzamas. Ka neizspruuk veel laukaa…. Taa tik veel truuka, lai kaads ar to radiijumu sarunaatos… ;-)

Ha Ha
Ha Ha

Žīdiņam bail no lauciniekiem.

Birojja
Birojja

runāja jau, viss caur partijas kasi- padomniekiem – visi kā viens partijas poitbirojā

idiots bondars
idiots bondars

Šitam ofis ir citadeles bankā

progresīvie deģenerāti
progresīvie deģenerāti

Riebīgais nacionālis. Negrib par ar pāķiem čatot

smirdīgais sociķis
smirdīgais sociķis

Я согласен.